Ostapenko pieveic TOP 10 tenisisti Kasatkinu, tiek Romas turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko pirmdien Romas "WTA 1000" sērijas turnīrā neitrālajai tenisistei Darjai Kasatkinai pēdējā setā neatvēlēja ne geima, iekļūstot ceturtdaļfinālā. Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 20. vietu un arī turnīrā izsēta ar 20. numuru, Kasatkinu (WTA 9.), kurai Romā ticis astotais numurs, pārspēja ar 6-4, 4-6, 6-0.

Jau pirmā seta pirmajā geimā Kasatkina izmantoja pirmo breikbumbu, panākot vadību ar 1-0, taču jau nākamajā geimā Ostapenko atbildēja ar to pašu, realizējot pirmo breikbumbu.

Nākamos četrus geimus samērā pārliecinoši uzvarēja servētājas, bet uz septītajā geimā zaudēto punktu, servējot Ostapenko, Latvijas tenisiste atbildēja ar uzvarētu nākamo geimu – 4-4.

Devīto geimu Ostapenko uzvarēja "sausā", bet desmitajā realizēja pirmo no divām pēc kārtas breikbumbām – 6-4.

Otrā seta divi pirmie geimi bija līdz tam garākie spēlē. 16 izspēļu geimā Kasatkina vinnēja ar piekto breikbumbu, bet otrajā geimā viņa panāca 2-0 pēc 18 izspēlēm un četrām breikbumbām Ostapenko.

Turpmākos geimus uzvarēja servētājas, lai arī, piemēram, astotajā geimā Ostapenko bija trīs breikbumbas, no kurām divas – pēc kārtas.

Trešo setu Ostapenko uzsāka ar precīziem uzbrukumiem, divos savas serves geimos kopā zaudējot tikai vienā izspēlē, bet abus pretinieces serves geimus uzvarot pēc trim breikbumbām katrā.

Piektajā geimā gan Kasatkina ieguva pat vienu breikbumbu, taču pēc pašas sitiena autā bija spiesta uz tablo fiksēt 0-5.

Arī sestajā geimā Latvijas tenisiste lieliski uzņēma servi, gūstot punktus, un spēli pabeidza ar otro pēc kārtas mačbumbu, no neērtās puses raidot bumbu pa līniju.

Par sniegumu Romā Ostapenko jau nopelnījusi 215 pasaules ranga punktus.

Abas tenisistes no pirmās kārtas bija brīvas, otrajā Ostapenko ar 6-3, 3-6, 6-2 pieveica rumānieti Soranu Kirsteu (WTA 34.) un trešajā ar 7-6 (7:2), 6-0 pārspēja čehieti Barboru Krejčīkovu (WTA 13.), kamēr Kasatkina otrajā kārtā ar 6-1, 6-2 bija pārāka par itālieti Lizu Pigato (WTA 251.), kam sekoja panākums pār austrieti Jūliju Grabheri (WTA 89.) ar 7-5, 4-6, 7-6 (7:2).

No sešām savstarpējām spēlēm Ostapenko bija uzvarējusi četrās. Pēdējo reizi abas tenisistes tikās 2021. gadā Vimbldonas čempionātā, otrās kārtas mačā pie panākuma tiekot Latvijas pirmajai raketei.

Ceturtdaļfinālā mača uzvarētāja tiksies ar spānieti Paulu Badosu (WTA 35.) vai čehieti Karolīnu Muhovu (WTA 52.).

Latvijas tenisiste sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Austrālijā sasniedza ceturtdaļfinālu, taču nākamajos turnīros vienspēlē tālāk par trešo spēli nebija izdevies tikt.

Kasatkinai labāko rezultātu šosezon pagaidām izdevās sasniegt Čārlstonas "WTA 500" turnīrā, kurā viņa piedzīvoja zaudējumu pusfinālā, atzīstot tunisietes Onsas Žabēras pārākumu.

Ostapenko šīs sezonas uzvaru un zaudējumu bilance ir 17-10, bet viņas pretiniecei – 12-12.

Ostapenko kopā ar savu pastāvīgo pārinieci ukrainieti Ļudmilu Kičenoku šajā turnīrā piedalās arī dubultspēlēs.

Turnīrs Romā uz māla seguma norisināsies līdz 20. maijam, un daudzām tenisistēm tās ir pēdējās sacensības pirms Francijas atklātā čempionāta.