Tenisiste Ostapenko zaudē trešajā kārtā, netiek Indianvelsas turnīra astotdaļfinālā

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko svētdien Indianvelsas turnīrā ASV zaudēja čehietei Petrai Kvitovai un neiekļuva astotdaļfinālā, liecina Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) informācija.

Trešās kārtas spēlē Ostapenko zaudēja trīs setos ar 6-0, 0-6, 4-6.

Ja pirmajā setā Ostapenko neļāva pretiniecei uzvarēt nevienā geimā, tad nākamajā setā tikpat pārliecinoši nospēlēja Kvitova. izšķirošajā trešajā setā čehiete panāca 4-0 pārsvaru un Ostapenko pieprasīja medicīnisku pārtraukumu, pēc kura spēja panākt neizšķirtu 4-4. Tomēr Kvitova guva punktus divos nākamajos geimos un nodrošināja uzvaru spēlē.

Kvitova labāk nospēlēja pretinieces servēs, realizējot sešas no septiņām breika iespējām. Savukārt Aļona pretinieces servēs izmantoja piecas no 12 iespējām.

Ostapenko reitingā ir 25. pozīcijā, kas viņai tāpat kā ranga 15. vietas īpašniecei Kvitovai nodrošināja iespēju turnīru sākt otrajā kārtā. Pirmajā spēlē Aļona uzveica neitrālā statusā spēlējošo Aleksandru Sasnoviču (WTA 44.).

Vienspēlēs turnīru Aļona noslēdza ar 65 punktiem rangā.

Ostapenko piedalās arī dubultspēlēs, kur pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku abas pārvarēja pirmo kārtu, un otrdien naktī pēc Latvijas laika ar trešo izliktais duets astotdaļfinālā spēlēs pret brazīlieti Betarisi Hadadu Maju un Vācijas tenisisti Lauru Zīgemundu.

Indianvelsas turnīrs ar kopējo 8,8 miljonu dolāru balvu fondu cietā seguma laukumos ilgs līdz 19. martam.