Ostapenko ar uzvaru startē 1000 punktu tenisa turnīrā Romā

Latvijas tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko piektdien ar uzvaru otrās kārtas mačā sāka Romas "WTA 1000" sērijas turnīru. Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 20. vietu un turnīrā izsēta ar 20. numuru, ar 6-3, 3-6, 6-2 pieveica rumānieti Soranu Kirsteu, kura pasaules rangā ieņem 34. vietu.

Pirmā seta otrajā geimā Ostapenko izmantoja trešo breikbumbu, taču jau nākamajā geimā viņa pretiniecei ļāva iegūt trīs breikbumbas pēc kārtas, atspēlējot tikai vienu.

Sestajā geimā tika izmantota jau pirmā no divām breikbumbām pēc kārtas, setu uzvarot ar 6-3.

Otrais sets sākās līdzīgi, taču par labu Kirsteai – otrajā geimā ar trešo breikbumbu 2-0 vadību panāca rumāniete, kura brīdi vēlāk atspēlēja breikbumbu un panāca 3-0.

Piektajā geimā piecas breikbumbas bija Ostapenko, taču tās palika neizmantotas, bet sestajā geimā ceturto breikbumbu punktā pārvērta Kirstea – 5-1.

Latvijas tenisistei gan izdevās uzvarēt divos nākamajos geimos, taču sets bija zaudēts ar 3-6.

Trešo setu ar labiem uzbrukumiem sāka Ostapenko, divos savas serves geimos kopā zaudējot tikai vienu izspēli, bet otrajā geimā punktā pārvēršot ceturto breikbumbu.

Sestajā geimā Ostapenko izmantoja pirmo breikbumbu, Kirsteai raidot bumbiņu tīklā, bet nākamajā geimā spēli pabeigt neizdevās.

Ostapenko krājot punktus uzbrukumos, bet rumānietei atbildot ar uzbrukumiem pēc otrās serves vai arī kļūdoties sitienos Latvijas tenisistei, Ostapenko neizmantoja sešas mačbumbas, no kurām – divas pēc kārtas. Turpretī Kirstea mača garākajā geimā, kas ilga 20 izspēles, ar sitienu līnijā realizēja trešo breikbumbu, panākot 2-5.

Nākamais geims kļuva par pēdējo spēlē. Kirstea pieļāva dubultkļūdu, Ostapenko tika pie divām pēc kārtas mačbumbām un realizēja pirmo no tām, pēdējās divas izspēles mačā uzvarot ar netveramu sitienu pēc pretinieces serves.

Latvijas tenisiste no pirmās kārtas mača bija brīva, bet rumāniete ar 2-6, 6-3, 6-4 pārspēja amerikānieti Keitiju Volinecu (WTA 102.).

Ostapenko un Kirstea divreiz tikās 2017. gadā, ASV atklātā čempionāta 1/32 finālā un Pekinas sacensību ceturtdaļfinālā ar vienādu rezultātu 6-4, 6-4 uzvarot Latvijas tenisistei.

Ostapenko šosezon ir uzvarējusi 15 no 25 mačiem, bet Kirstea – 20 no 30 spēlēm.

Rumāniete šo sezonu sāka ne visai pārliecinoši, taču pēdējā laikā spēlē lieliski. Indianvelsas "WTA 1000" sērijas turnīrā viņa ceturtdaļfinālā piekāpās pasaules ranga līderei polietei Igai Švjontekai, Maiami tādas pašas raudzes sacensībās tika līdz pusfinālam, piekāpjoties pieredzējušajai čehietei Petrai Kvitovai, bet iepriekšējā nedēļā svinēja uzvaru Spānijas pilsētas Reusas "WTA 125" sērijas sacensībās.

Latvijas tenisiste sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Austrālijā sasniedza ceturtdaļfinālu, taču nākamajos turnīros vienspēlē tālāk par trešo spēli nav izdevies tikt.

Trešajā kārtā šī dueļa uzvarētāja stāsies pretī turnīrā ar desmito numuru izsētajai čehietei Barborai Krejčīkovai (WTA 13.), jo viņas pretiniece otrās kārtas cīņā Danka Koviniča (WTA 69.) no Melnkalnes, zaudējot ar 2-6 un 1-4, cīņu neturpināja.

Ostapenko kopā ar savu pastāvīgo pārinieci ukrainieti Ļudmilu Kičenoku paredzējušas startēt arī dubultspēlēs, kur izliktas ar otro numuru.

Turnīrs Romā uz māla seguma norisināsies līdz 20. maijam.