Paaudžu tenisa duelī «finālā pirms fināla» Džokovičs Parīzē pieveic savainoto Alkarasu

Kopš Francijas atklātā čempionāta sākuma gaidītajā mačā titulētais Serbijas veterāns Novaks Džokovičs piektdien pārspēja pasaules ranga līderi spāni Karlosu Alkarasu un sasniedza Francijas atklātā tenisa čempionāta finālu. Izšķirošs pavērsiens bija Alkarasa savainojums trešā seta sākumā, pēc kura 20 gadu vecais tenisists vairs neatguvās.

(papildināts ar Kaspera Rūda iekļūšanu finālā)
Džokovičs pusfināla spēlē bija pārāks ar 6-3, 5-7, 6-1, 6-1. Džokoviča pretinieks finālā būs norvēģis Kaspers Rūds, kurš ar 6-3, 6-4, 6-0 uzveica Vācijas tenisistu Aleksandru Zverevu un otro gadu pēc kārtas Parīzē piedalīsies titula mačā.

Otrajā setā medicīnisko pārtraukumu izmantoja arī Džokovičs, bet trešajā setā pēc otrā geima spēle apgriezās kājām gaisā Alkarasam, kurš pēc zaudēta pirmā seta bija spējis spēku samērus līdzsvarot. Spānis kājas krampju dēļ bez cīņas savā servē atdeva punktu pretiniekam, jo brīdī, kad rezultāts setā bija 1-1, viņam nebija tiesību uz medicīnisko pauzi, kas varētu tikt izmantota tikai pēc nākamā geima, kad tenisisti mainītos laukuma pusēm. Pēc palīdzības saņemšanas Alkarasa kustības arvien bija acīmredzami ierobežotas un īsta cīņa laukumā izpalika.

Pēc zaudētā trešā seta Alkarass devās uz ģērbtuvēm tualetes pauzē, un pēc spēles atsākšanas pamazām uzlabojās viņa kustības laukumā, tomēr nepietiekami, lai apdraudētu Džokoviča uzvaru.

Vēlāk sarunā ar žurnālistiem Alkarass pastāstīja, ka spēle pret Džokoviču viņam radīja milzu stresu, kas izraisīja plašus krampjus. Otrajā setā Alkarass sajutis krampjus rokā, bet trešajā setā tam pievienojās krampji ne tikai viscaur kājās un rokās, bet arī visā ķermenī.

Iepriekšējos trijos "Grand Slam" turnīros Alkarass un Džokovičs titulus sadalīja savā starpā.

Spānis pērn palika nepārspēts ASV atklātajā čempionātā, kur Džokovičs nespēlēja sava vakcinācijas statusa dēļ, toties serbs triumfēja Vimbldonā un janvārī uzvarēja Austrālijas atklātajā čempionātā.

Džokovičs "Grand Slam" turnīros nav zaudējis kopš 2022. gada, kad Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā atzina spāņa Rafaela Nadala pārākumu.

Uzvara Alkarasam būtu ļāvusi saglabāt pirmo vietu reitingā, kur uz pirmo pozīciju pirmdien pakāpsies Džokovičs, kurš saglabā izredzes kļūt par tenisā absolūto rekordistu ar 23 tituliem "Grand Slam" turnīros.

Alkarass 20 gadu vecumā Parīzē bija jaunākais pusfinālists, kopš 2007. gadā tādā pašā vecumā spēlēja Džokovičs. Savukārt

Džokovičs, sasniedzot finālu, 36 gadu vecumā būs "Roland Garros" turnīra vēsturē otrais vecākais finālists ar izredzēm kļūt par visvecāko čempionu.

Uzvara pār Alkarasu ļāva Džokovičam sasniegt karjerā 34. "Grand Slam" turnīra finālu, tostarp septīto reizi piedaloties titula mačā Parīzē.

Triumfējot svētdien finālā, Džokovičs kļūtu par pirmo tenisistu vīriešu konkurencē, kas katrā "Grand Slam" turnīrā ir uzvarējis vismaz trīs reizes. Sieviešu tenisā tas ir bijis pa spēkam Margarētai Kortai, Štefijai Grāfai un Serenai Viljamsai.

Sievietēm Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja sestdien kļūs zināma ranga līderes polietes Igas Šviontekas spēlē pret čehieti Karolīnu Muhovu, kura tik augsta līmeņa finālā spēlēs pirmoreiz.