Džokovičs atgūst līderpozīciju pasaules tenisa rangā

Serbs Novaks Džokovičs atguvis līderpozīciju pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā, lai gan epidemioloģisko noteikumu dēļ martā nespēlēja nozīmīgos turnīros ASV, liecina ATP informācija.

Līdzšinējais ranga līderis spānis Karloss Alkarass netika tālāk par pusfinālu Maiami turnīrā, kur piekāpās Itālijas tenisistam Janikam Sineram, un līdz ar to zaudēja vietu reitinga virsotnē, atkāpjoties uz 2. vietu. Maiami finālā uzvarēja neitrālā statusā spēlējošais Daniils Medvedevs, kurš ar 7-5, 6-3 pārspēja Sineru.

Lai noturētos pirmajā vietā rangā, Alkarasam bija nepieciešams aizstāvēt pērn izcīnīto Maiami turnīra čempiona titulu.

Džokovičs sava vakcinācijas statusa dēļ turnīros ASV nav spēlējis kopš 2021. gada, tomēr 35 gadus vecais tenisists augustā varēs piedalīties ASV atklātajā čempionātā, jo ASV Senāts nobalsoja par Covid-19 ierobežošanas pasākumu izbeigšanu. Džokovičs bija lūdzis piešķirt viņam izņēmuma statusu dalībai turnīros Indianvelsā un Maiami, bet atsaucību neguva.

ATP rangs (iekavās vieta iepriekšējā rangā)