Sporta ziņas

Par Latvijas hokeja komandas Kurbads sniegumu Kontinentālajā kausā

Sporta ziņas

«Riga» FC futbolisti «pendeļu» sērijā pirmoreiz izcīna Latvijas kausu

Ziedojumu nekompensēšana apdraud Latvijas sportistu starptautiskos startus

Ziedojumu nekompensēšana apdraud Latvijas sportistu starptautiskos startus

Valdības nodoms nekompensēt nozarei zaudējumus, ko izraisīja izmaiņas nodokļu sistēmā, apdraud jau drīzumā paredzētos sportistu startus starptautiskās sacensībās, Latvijas Radio otrdien teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. Latvijas Biatlona federācija informēja LOK, ka krasa finansējuma krituma dēļ sezonas sākums ir zem jautājuma zīmes.

Septembrī Saeimas Sporta apakškomisija vērsās pie valdības ar prasību rast iespējas kompensēt ziedojumu sarukumu sporta nozarei aptuveni divu miljonu eiro apmērā. Tāpat apakškomisija vēstulē aicināja Ministru kabinetu palielināt valsts budžeta bāzes finansējumu sportam 2019.-2021.gadam desmit miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu nozares sekmīgu darbību un izaugsmi ilgtermiņā.

Izskatīšanai otrdien Ministru kabineta sēdē iesniegts valdības atbildes vēstules projekts apakškomisijai, kurā uzsvērts, ka Izglītības un zinātnes rīcībā nav divu miljonu eiro, ko 2018.gadā novirzīt sporta organizācijām. Esošā valdība tādēļ neapmierinās lūgumu kompensēt sporta organizācijām ziedojumu kritumu.

LOK prezidents Vrubļevskis uzsver, ka pašreizējā situācija ir pretrunā valstsvīru līdzšinējiem solījumiem. Ja septembra beigās valsts amatpersonas kāpj tribīnē, visiem sporta veidu pārstāvjiem un pašvaldībām solot vienu, bet tagad saka jau pavisam ko citu, tas izraisa apjukumu un apmulsumu, atzina Vrubļevskis.

Latvijas Biatlona federācija vēsta, ka zem jautājuma zīmes ir komandas pieteikšana Pasaules kausa izcīņas sezonai, jo pērn ziedojumos saņemti 135 000 eiro, bet šogad - 15 000 eiro. Biatlonisti bez kompensācijas nevar sākt sezonu, uzsvēra LOK prezidents.

"Vai nepieteiksim [Andreju] Rastorgujevu un [Baibu] Bendiku un citus labākos sportistus Pasaules kausa sacensībām un Eiropas čempionātam?," sacīja Vrubļevskis. "Varbūt valdības vadītājus un ministrus ir samulsinājuši Saeimas vēlēšanu rezultāti, bet ne jau sportisti tajos būtu vainojami. Valstsvīru cienīgi būtu savu vārdu turēt."

LOK Ārkārtas ģenerālajā asamblejā par sporta nozari atbildīgais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis solīja, ka Latvijā rīkotajām starptautiskām sacensībām nepieciešamais finansējums noteikti jāatrod un jautājums tiks atrisināts. Savukārt premjers Māris Kučinskis apgalvoja, ka šogad aktuālos jautājumos iztrūkums tiks segts. 

Biatlonā Pasaules kausa sezona sāksies decembra pirmajā nedēļas nogalē, bet līdz tam sportisti turpina gatavoties treniņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti