Sporta ziņas

Gundars Upenieks par Andreja Rastorgujeva atstādināšanu

Sporta ziņas

Rastorgujevs dopinga drauds

Pirms LSFP kopsapulces

Viena kandidāta vēlēšanas Latvijas sportā turpinās Federāciju padomē

Otrā ietekmīgākajā Latvijas sporta organizācijā – Sporta federāciju padomē (LSFP) – piektdien kopsapulcē notiks organizācijas prezidenta vēlēšanas. Uz amatu gan ir tikai viens kandidāts Einars Fogelis.

LSFP apvieno vairāk nekā 90 valstī atzītās sporta federācijas. Pašreizējais LSFP prezidents Fogelis šo organizāciju vada kopš 2013. gada. Iepriekšējās vēlēšanās Fogelim bija milzīga biedru uzticība, viņu vienbalsīgi ievēlot vadītāja amatā.

Par konkurences neesamību pirms nākamajām LSFP vadītāja vēlēšanām neapmierināts ir Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija). Viņš

situāciju LSFP vadītāja vēlēšanas uzskata par piemēru, kā Covid-19 krīzi savā labā izmanto cilvēki, kam bail no konkurences.

"Viņi izziņo par kongresu pēdējā brīdī, uzraksta nolikumu šim vienam, bailīgajam kandidātam un – aiziet! Sak’, nav ko laiku tērēt," pauda Riekstiņš.

Latvijas Televīzijas aptaujātās federācijas apstiprināja, ka iepriekš sarunās kopsapulce tiešām bija plānota vēlāk vasarā, bet par piektdien gaidāmo vēlēšanu norisi informāciju saņēma tikai 24. februārī. Biedriem bija mazāk nekā divas nedēļas, lai iesniegtu kandidātu sarakstus.

Savukārt LSFP prezidents Fogelis uzsvēra, ka vēlēšanas izsludinātas atbilstoši LSFP statūtiem. 

"Saskaņā ar statūtiem mēs to izdarījām trīs nedēļas iepriekš pirms šīs sanāksmes. Statūti paredz divas nedēļas," teica Fogelis. "Ņemot vērā to, ka mums legālā veidā nebija neviena cita  varianta, kā pagarināt savas pilnvaras, kuras beidzas 14. martā."

Arī Latvijas Olimpiskās komitejas vēlēšanās pērn bija tikai viens prezidenta kandidāts Žoržs Tikmers.

LSFP valde daudziem nav pievilcīga, jo tās valde ir amatpersonas, kam jādeklarē ienākumi un jāievēro interešu konflikta likuma ierobežojumi. Riekstiņš informēja, ka bijuši pretendenti, kas uz amatu LSFP atteicās kandidēt mazā – apmēram 900 eiro – atalgojuma dēļ.

"Bet varu pačukstēt, ka pati LSFP ir iesniegusi priekšlikumu Izglītības un zinātnes ministrijā, kur paredz šo atalgojumu no pirmā aprīļa paaugstināt līdz 2100 eiro," norādīja Riekstiņš. "Nedomāju, ka LSFP biedri to zina, un būtu tikai godīgi, ja Izglītības un zinātnes ministrija to neapstiprinātu."

Fogelis atzina, ka attiecīgs pieprasījums, sastādot tāmi, ir veikts. "Ja mani ievēlēs, tas pirmkārt būs valdes lēmums ar atbilstošiem pienākumiem, kādus uzticēt tālāk sekretariātam, tai skaitā prezidentam. Un attiecīgi arī lemt par šiem motivācijas jautājumiem," viņš piebilda.

LSFP kopsapulcē federācijām būs ne tikai jāievēlē jaunā vadība, bet arī jāapstiprina 2021. gada budžets. Pērn tas bija nepilni četri miljoni eiro.

Fogelis Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka pametīs Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētāja amatu, ja viņu atkārtoti ievēlēs par LSFP prezidentu.

Fogelis turpinās darbu LOK izpildkomitejā, kā arī viņš ir Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas prezidents. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt