Ventspili un Valmieru virza augstas klases sportistu gatavošanas centru pilotprojektam

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) īstenos pilotprojektu augstas klases sportistu sagatavošanas centru izveidei, trešdien informēja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Septembrī pilotprojektu plānots uzsākt Ventspilī un Valmierā, pastāstīja Severs.

Projektā plānots iesaistīt pašvaldības un sporta federācijas. 

"Sportistu sagatavošana ir jāuzsāk mērķtiecīgi, tāpēc papildus sporta skolu sistēmai vēlamies ar valsts līdzfinansējumu šos sportistus atbalstīt. Pirmie pilotprojekti būs divās pašvaldībās, kur ir lieli olimpiskie centri - Ventspilī un Valmierā," stāstīja Severs. Projektu norisi plānots izvērtēt 2017.gadā, lai šo sistēmu izvērtētu.

Sportistu sagatavošanas centru izveides mērķis ir sagatavot starptautiski konkurētspējīgus augstas klases sportistus olimpiskajos sporta veidos, lai nodrošinātu izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis lsm.lv paskaidroja, ka pilotprojektos iesaistīto sportistu skaits būs atkarīgs no piešķirtā finansējuma. Savukārt par atbalstāmajiem sporta veidiem vēl lems iesaistītās pašvaldības sarunās ar ieinteresētajām sporta veidu federācijām, taču sagaidāms, ka tas notiks pēc pilotprojektu apstiprināšanas Ministru kabinetā.

LOK viceprezidents un Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis lsm.lv uzsvēra, ka pilotprojektos būs iesaistīti individuālie sporta veidi, kas Ventspilī un Valmierā jau tradicionāli ir spēcīgi.

Ventspilī varētu virzīt svarcelšanu, šķēpmešanu un šorttreku, bet Valmierā - BMX riteņbraukšanu, vieglatlētiku un, iespējams, peldēšanu.

Nav izslēgta iespēja arī citiem sporta veidiem, taču Fogelis piebilda, ka pašlaik nav pamata gaidīt pēkšņu kāda iepriekš nezināma pretendenta parādīšanos ar augsta līmeņa treneriem un potenciālu.

Augstas klases sportistu sagatavošanas centru izveidē drīzā nākotnē nav paredzēts apstāties pie divām jau izvēlētajām pilsētām. Ziemas sporta veidos augsta līmeņa sportistus vēlas gatavot Siguldā, labas iestrādes izturības disciplīnās ir Madonā, un iespējas ir arī citiem, paskaidroja Fogelis. Viņš uzsvēra, ka attīstāmajos sporta centros būs nodrošināta gan augsta līmeņa sportistu selekcija, gan nodrošināta pilna izglītības pieejamība un augstas klases treneri.

Pilotprojektu īstenošanai no 2015. gada 1. septembra līdz 2017. gada 31. augustam no valsts budžeta varētu iztērēt 225 000 eiro. Līdz gada beigām valsts budžetā ir paredzēti 75 000 eiro, bet pārējās summas piešķiršana ir atkarīga no 2016.gada valsts budžeta apstiprināšanas. 

IZM izstrādāto konceptuālo ziņojumu "Augstas klases sportistu sagatavošanas centru sistēmas izveide" plānots izskatīt 25.augusta Ministru kabineta sēdē. Fogelis prognozēja, ka jautājumu Ministru kabinetā drīzāk varētu izskatīt septembra pirmajā pusē.

Sākotnēji kā vēl viena iespējama augstas klases sportistu gatavošanas vieta bija pieminēti Limbaži, kas pirmajā pilotprojektu kārtā nav iekļauta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt