Studējošus Latvijas sportistus rosina pieteikties stipendijām

Studējoši augsta līmeņa sportisti var pieteikties stipendijām, ko nodrošina Latvijas sporta federāciju padome (LSFP) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un valsts budžetu, Latvijas Radio ceturtdien pastāstīja LSFP prezidents Einars Fogelis. Konkursa kritēriji, izvēloties stipendiātus, ir kandidātu sekmes augstskolā, kā arī sasniegumi sportā.

Stipendija palīdz atlētiem iegūt izglītību, kas ir liels atbalsts turpmākajās dzīves gaitās pēc sportista karjeras noslēguma, uzsvēra Fogelis.

LSFP prezidents Einars Fogelis par sporta stipendijāmInita Kresa-Katkovska

  Stipendiju var saņemt ne tikai Latvijā studējošie, bet pirmo reizi arī citu Eiropas Savienības augstskolu studenti. Atsevišķi izvērtē jautājumu par ASV augstskolām, kur ir spēkā stingri amatieru sporta nosacījumi, tādēļ saņemta papildu atbalsta dēļ students var zaudēt mācību maksas segšanu. 

  Līdz 30.oktobrim stipendijai var pieteikties bakalaura, maģistra vai doktora programmās studējošie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti. LSFP stipendiju mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot mācības ar sportiskās meistarības izaugsmi un popularizēt studentu sportu.

  Piešķirtā stipendija nepārsniedz 1500 eiro vienam studentam par vienu studiju gadu. Pretendentu iesniegumus vērtēs komisija, kuras sastāvā darbojas IZM, Latvijas Olimpiskās vienības, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Augstskolu sporta savienības un LSFP pārstāvji.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sporta politika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti