Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā nešaubās par Krievijas antidopinga pārkāpumiem

Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā (SOK) nav šaubu par manipulēšanu ar Krievijas sportistu datiem Maskavas antidopinga laboratorijas datubāzē, ceturtdien pēc SOK izpildkomitejas sanāksmes Lozannā teica organizācijas prezidents Tomass Bahs.

SOK prezidents atgādināja, ka jau pirms 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm saņēma Ričarda Maklarena vadītās Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas un Samuela Šmida komisijas atzinumus, kuros bija detalizēti izklāstīti Krievijas dopinga pārkāpumi 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

"Tagad mums ir acīmredzama situācija, mums nav pamata šaubīties, ka pēc RUSADA [Krievijas Antidopinga aģentūras pilnvaru] atjaunošanas, pēc iepriekš piespriestajām sankcijām, pēc visa šī, acīmredzams, notika jaunas manipulācijas ar vecajiem datiem. Situāciju mēs redzam šādu un par to pavēstījām savā paziņojumā," Bahu citēja aģentūra TASS. 

Bahs atturējās prognozēt, kāda būs SOK turpmākā rīcība, jo vēl nav zināms, ko par Krieviju 9.decembrī nolems WADA un kādi notikumi būs antidopinga aģentūras lēmuma pamatā.

WADA komiteja iepriekš ieteica atstādināt Krieviju no dalības 2020.gada Tokijas olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs, kā arī neļaut tās sportistiem četrus gadus startēt augstākā līmeņa sacensībās. Atbilstības komitejas rekomendācijas WADA izpildkomiteja izskatīs sanāksmē 9.decembrī Lozannā.

KONTEKSTS:

2015.gadā WADA par 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs īstenotu valsts mēroga dopinga sistēmu atcēla Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) atzīšanu. Pērn Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs antidopinga noteikumiem atbilstošiem Krievijas sportistiem ļāva startēt neitrālu atlētu statusā. RUSADA statusu nosacīti atjaunoja 2018.gadā, bet WADA turpina analizēt Maskavas antidopinga laboratorijas datubāzē iegūtu informāciju.

Maskavas Antidopinga laboratorijas datubāzē glabājās dati par Krievijas sportistiem no 2012. līdz 2015.gadam veiktajām dopinga analīzēm. Datu saglabāšana nemainītā veidā bija viens no nosacījumiem RUSADA atbilstības nosacītai atjaunošanai pērn septembrī. Janvārī WADA saņēma laboratorijas datus, taču konstatēja, ka tajos ir veiktas izmaiņas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti