Starptautiskā Olimpiskā komiteja: Indijai jāliedz rīkot starptautiskas sacensības

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) apturējusi sarunas par Indijas tiesībām rīkot SOK pārziņā esošas starptautiskas sacensības, kā arī mudina sporta veidu federācijas sekot tās piemēram, piektdien vēstīja aģentūra "Reuters". Indija atteica iebraukšanas vīzas diviem Pakistānas šaušanas izlases sportistiem, kuri gatavojās piedalīties olimpiskās atlases sacensībās Deli.

Pakistānā bāzēts teroristu grupējums abu valstu strīdus teritorijā Kašmirā pagājušajā nedēļā uzbruka Indijas drošības spēkiem. Konflikts saasināja Indijas un Pakistānas attiecības, ietekmējot arī sporta pasākumus.

SOK paziņoja, ka atteikums sacensību dalībniekiem piešķirt vīzas ir pretrunā Olimpiskajai hartai, kas nepieļauj diskrimināciju un valsts politisku iejaukšanos. SOK izpildkomiteja apturēja sarunas ar Indijas Olimpisko komiteju par sacensību rīkošanas tiesību piešķiršanu, kā arī mudināja starptautiskās sporta veidu federācijas nerīkot sacensības Indijā, līdz no Indijas valdības tiks saņemtas rakstveida garantijas par iespēju startēt visu valstu sportistiem.

Indijas Olimpiskā asociācija (IOA) pērn pieteica ambiciozu plānu 2026. gadā uzņemt jaunatnes olimpiskās spēles, 2030. gadā kļūt pat mājvietu Āzijas spēlēm, bet 2032. gadā sarīkot olimpiskās spēles. IOA ģenerālsekretārs Radživs Meta atzina, ka jaunākie notikumi ir liels solis atpakaļ un centieni pārliecināt varas iestādes par nepieciešamību piešķirt vīzas Pakistānas sportistiem bija neveiksmīgi.

Nedēļas nogalē Deli paredzētās šaušanas sporta sacensības Pasaules kausa posmā ar 61 valsts 500 sportistu dalību notiks, bet olimpisko ceļazīmju dalīšanu pārcels uz citām sacensībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti