Sporta treneri: Līdz ar jauno algu modeli jaunus trenerus atrast būs grūti

Sporta treneri Saeimas Sporta apakškomisijā vērsa uzmanību uz nepilnībām jaunā pedagogu atalgojuma modelī. Viņu ieskatā, piedāvātā alga jaunajā pedagogu darba samaksas modelī nav konkurētspējīga ar sporta skolotāja algām. Turklāt tas nelīdzēs atrast jaunus sporta trenerus.

Patlaban piedāvātā atalgojuma likme tieši sporta treneriem ir 760 eiro par 36 stundām profesionālās ievirzes programmās. Sporta treneru organizācijas pārstāvji norādīja, ka tā ir zemākā algu kategorija un treneru algas nav pat konkurētspējīgas ar sporta skolotāja algām.

“Mūsu galvenā sāpe tā – ja agrāk mēs, jaunatnes treneri, bijām vismaz novērtēti vienādi ar sporta skolotājiem, tad tagad mēs esam nolikti uz viszemākā pakāpiena, tas ir uz 760 eiro par slodzi, kas draud mums jaunā pedagogu samaksas modelī. Savukārt sporta skolotāji tiek sadalīti četrās grupās atkarībā no skolas lieluma un var pelnīt kaut vai līdz tūkstotim eiro. Mēs uzskatām, ka šī darba samaksas sistēma jaunajā modelī ir vairāk nekā netaisnīga attiecībā uz treneriem,” skaidro biedrības "Latvijas Sporta izglītības iestāžu "Direktoru padome"" vadītāja Diāna Zaļupe.

Tāpat līdz ar jauno modeli būs vajadzīgi jauni treneri, taču ar iesiatsīto samaksu viņus piesaistīt nebūs viegli. “Jaunajā modelī mums atbrīvojās 15% kontakstundu, kas būs jāpavada mazāk tieši treniņa zālē, un šie 15% ir [paredzēti] sagatavošanās nodarbībām, sevis izglītošana, dažādām citiem pasākumiem. Un šie 15% prasīs jaunus trenerus klāt. Mums jau pie pašreizējās sistēmas trūkst treneru, īpaši reģionos. Pie šādas algas mēs neredzam, kur viņi varētu rasties,” skaidro Zaļupe.

Tikmēr pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga papildināja, ka nepiekrīt tālākai skolotāju algu modeļa virzībai, ja netiek ņemti vērā sociālo partneru iebildumi, un, arodbiedrības ieskatā, trūkstošo naudu iespējams rast no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt