Sporta skolu treneru apmaksas finansēšanā pāries uz likmju principu

Valdība otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu par kārtību, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas. Jaunie noteikumi paredz mainīt dotācijas aprēķināšanas kārtību sporta treneru darba samaksai, pārejot uz likmju finansēšanas principu, informēja par nozari atbildīgā IZM.

IZM sagaida, ka izmaiņas pozitīvi ietekmēs arī sporta federācijas, padarot skaidrākus finansēšanas noteikumus, kā arī palielinās sporta federāciju lomu sporta izglītības programmu īstenošanas un uzraudzības procesā.

Noteikumu projekts precizē profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu mācību treniņu grupu nosacījumus attiecībā uz izglītojamo skaitu un vecumu, kā arī nosaka augstākus, savstarpēji līdzvērtīgākus rezultativitātes kritērijus dažādos sporta veidos.

Lai akreditēto sporta skolu pieteikšanās valsts finansējuma saņemšanai būtu prognozējama vismaz gadu iepriekš, noteikumu projekts nosaka kārtību, kādā akreditēta sporta var pretendēt uz valsts finansējuma piešķiršanu. Noteikts, ka 

dotācijas aprēķinā iekļauj mācību treniņu grupām nepieciešamo stundu skaitu un nodarbību sagatavošanai paredzēto stundu skaitu,

pamatojoties uz kuru tiek aprēķinātas konkrētajai mācību treniņu grupai programmas īstenošanai nepieciešamās likmes un izglītības iestādei piešķiramā finansējuma apmērs.

Valsts budžeta līdzekļu mērķtiecīga un efektīva izlietojuma un treniņu procesa kvalitātes nodrošināšanai valsts finansējums sporta skolas audzēknim tiek piešķirts tikai vienā sporta veida programmā vienā grupā. Tas gan neizslēdz iespēju, ka bērns var būt reģistrēts un darboties, piemēram, divās sporta skolās dažādu sporta veidu izglītības programmās vai vienas sporta skolas divās sporta veidu programmās, taču

valsts budžeta finansējumu par dalību vairākās grupās nepiešķirs.

Tāpat noteikts, kādi nosacījumi sporta skolai jāievēro, veidojot vairākas viena kvalifikācijas līmeņa grupas, tādējādi novēršot nepamatotu grupu skaita palielināšanu ar minimālo audzēkņu skaitu katrā no tām. Ierobežojums nebūs attiecināms uz gadījumiem, ja grupām ir atšķirīgas izglītības programmas īstenošanas vietas dažādās adresēs, vai tās ir zēnu un meiteņu grupas, vai grupas izglītojamie apgūst dažādas disciplīnas.

Vienam trenerim vienā īstenošanas vietā nevarēs būt divas viena kvalifikācijas līmeņa grupas ar minimālo izglītojamo skaitu. 

Lai nodrošinātu pārskatāmu naudas plūsmu un iespēju analizēt piešķirtā finansējuma izlietojumu, sporta skolām būs jāiesniedz ministrijā pārskats par iepriekšējā gada dotācijas izlietojumu atbilstoši tā piešķiršanas mērķim.

Profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas Latvijā īsteno 88 valsts finansētas sporta skolas un 38 sporta veidos kopumā trenējas vairāk nekā 42 000 bērnu. Sporta skolu treneru darba samaksai  2021. gadā piešķirti 17,45 miljoni eiro, kas nozīmē, ka sporta skolām atvēlētais finansējums ir 51,59 % no kopējiem valsts sporta budžeta izdevumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt