Sporta skolotāja Ventspilī māca - veselīgs dzīvesveids nav tikai sports

Anželika Šilberga ir skolotāja ar 29 gadu darba stāžu Ventspils 2.pamatskolā, kur jau tagad ir trīs sporta stundas nedēļā. Enerģiskā pedagoģe 2011.gadā tika atzīta par gada labāko sporta skolotāju Latvijā, un viņa priecājas par projektu "Skola 2030", kas ļaus bērniem izprast patiesus veselīga dzīvesveida pamatus.

Būt labam sporta skolotājam nenozīmē tikai labi novadītu stundu - jādarbojas metodiskajās apvienībās, jāsadarbojas ar kolēģiem jaunu mācību līdzekļu izstrādē, arī jāorganizē dažādas aktivitātes un jāstrādā ar bērniem ārpus sporta stundām. Šilberga atzīst, ka savulaik ļoti daudz ieguva no sadarbības ar citiem, kas arī piedalījās konkursā par gada labākā skolotāja lauriem. Speciāliste guva gandarījums no dalības un arī pašapliecinājās vēl pirms uzvarētāju paziņošanas. 

Anželikas ikdienas sastāvdaļa ir semināri un konferences projekta "Skola 2030" ietvaros. Projekts paredz aiznākamajā mācību gadā ieviest trešo sporta un veselības stundu 1., 4., 7. un 10. klases skolēniem.

Šilberga stāsta, ka jau pašlaik skolā ir izveidojusies lieliska sadarbība ar mājturības skolotāju, izglītojot bērnus par produktiem un to uzturvērtību. Viņa nešaubās, ka skolotājiem ir jāsadarbojas, lai bērns saprastu, ka veselīgs dzīvesveids ir ne tikai sports, bet arī mājturības zinības par veselīgu ēšanu un drošību, kā arī veselības mācība. 

Problēma gan ir tāda, ka trīs mācību stundās pa 40 minūtēm, iekļaujot vēl informāciju par veselību un drošību, fizisko aktivitāšu apjoms varētu nepieaugt. Jaunā pieeja paredz, ka skolā bērns saņem veselīga dzīvesveida ievirzi, bet treniņi ir ārpusskolas nodarbes, tostarp kopā ar ģimeni.

Tomēr līdz ģimeņu aktīvai iesaistīšanai vēl ir tāls ceļš ejams, jo vecāki ir noguruši no pārslodzēm darbā, tādēļ viņi grib atpūsties, novērojusi Šilberga. Viņasprāt, varbūt tagadējā skolēnu paaudze pieņems, ka sports var būt enerģijas iegūšanas veids, bet pašreizējie pieaugušie nez vai mainīsies.

Sporta skolotāja pārliecinājusies, ka bērni paliek arvien ātrāki, skaļāki, nervozāki un kustīgāki. Arī skolas dzīve kļūst arvien straujāka un pieaug darba apjoms. Vairs nevar atnākt mājās atpūsties, jo nemitīgi kaut kas jāgatavo, jāraksta atskaites, jāatbild uz vēstulēm, jāsagatavo viss sacensībām, un tas viss ir brīvajā laikā, atzīst Šilberga. "Forši, ja tas ir ietverts tavā līgumā, bet, ja nav ietverts, tad tā ir tava sirdslieta, tu strādā, jo tev patīk to darīt," viņa piebilst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti