Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Mārtiņš Gulbis - jaunākais basketbola valstvienību treneris

Sporta pasākumu rīkošanā prioritātes jānosaka arī federācijām

Sporta pasākumu rīkošanā prioritātes jānosaka arī federācijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nākamgad Latvijā norisināsies vairāk nekā 20 lielāku un mazāku sporta pasākumu, bet, lai tie notiktu, nepieciešamas finanses. Katra federācija vērsusies ar naudas pieprasījumu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Kopā nepieciešamā summa visiem sporta pasākumiem pārsniedz 3,7 miljonus eiro, bet budžeta programmā paredzētā summa šim mērķim ir nepilni 484 tūkstoši eiro. Trūkstošos miljonus valdība meklēs šonedēļ, kad pārskatīs tēriņus.

“Tā summa noteikti nebūs tāda, lai varētu visus atbalstīt,” “Sporta studijai” atklāja IZM Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs, aicinot federācijas izvērtēt prioritāros pasākumus.

Lielākās summas pieprasītāja ir Latvijas Automobiļu federācija, kurai Pasaules rallijkrosa čempionāta posma organizēšanai vien nepieciešams ap pusmiljonu eiro. Šāda summa nepieciešama licencei. Federācijas viceprezidents Jānis Naglis “Sporta studijai” atzina – ja nesaņems valsts atbalstu, tad no kāda pasākuma nākamgad būs jāatsakās. Naglis arī norādīja – pasaules čempionāta posms rallijkrosā jau faktiski ir zaudēts. Par licencēm jau jāmaksā līdz gada beigām.

Lai gan dažas sacensības jau ir ierakstītas starptautiskajos kalendāros, kamēr nav uzlikts pēdējais paraksts, vēl ir laiks. Tomēr, ja ir parakstīti līgumi, tad bankrots ir dažu minūšu jautājums, atklāja Naglis.

Vēsturiski līdzekļus no IZM pasākumu organizēšanai mācējušas piesaistīt tās federācijas, kuru vadībā ir politiķi vai politikai pietuvinātas personas. Taču Naglis norāda, ka šobrīd ir nomainījusies paaudze – lēmumus pieņem asi domājoši cilvēki, un laiks, kad varēja viens otram paspiest roku un saprast no pusvārda, ir beidzies.

Severs norādīja, ka, iespējams, Latvijai vajadzētu rīkoties kā Igaunijai, kur ir mērķprogramma - tajā tiek skatīts, kā konkrētais pasākums veicina Igaunijas kā tūrisma galamērķa attīstību un apmeklētāju piesaisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti