Sporta padome atbalsta tenisa centra «Lielupe» rekonstrukciju un lūdz naudu rallijam

Latvijas Nacionālā Sporta padome (LNSP) ceturtdien atbalstīja tenisa centra “Lielupe” rekonstrukcijas projekta uzsākšanu Jūrmalā, kā arī nolēma lūgt valdību nākamo trīs gadu budžetā paredzēt papildu finansējumu Eiropas rallija čempionāta posma rīkošanai, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Padome nolēma atbalstīt tenisa centra „Lielupe” rekonstrukcijas projekta īstenošanai paredzēto valsts budžeta līdzfinansējumu nedaudz vairāk kā 11,2 miljonus eiro. Rekonstrukcijas projekts paredz darbu veikšanu divās kārtās, lai izveidotu “Lielupi” par modernāko tenisa centru Baltijā, kas pilnībā atbilstu pasaules tenisa turnīru standartiem.

Latvijā 49 tenisa klubos ir pieci tūkstoši licencētu spēlētāju, bet vairāk nekā 11 000 dalībniekiem teniss ir brīvā laika pavadīšanas iespēja. Tenisa centra “Lielupe” ēkas šobrīd ir novecojušas un neatbilst starptautisku turnīru prasībām un kvalitatīvu treniņu nodrošināšanai. Kapitāla rekonstrukcija tenisa centrā nav notikusi gadu desmitiem, bet ārējie laukumi nav uzlaboti kopš atklāšanas brīža. “Lielupes” rekonstrukcijas darbi noritēs no 2016.gada 1.septembra līdz 2019.gada 30.septembrim, kopējais plānotais valsts budžeta finansējums šim mērķim ir 11 244 263 eiro.

LNSP arī atbalstīja priekšlikumu, ka SIA „Tenisa centrs „Lielupe”” saglabājama kā publiski privāta kapitālsabiedrība ar valsts IZM personā un Latvijas Olimpiskās komitejas līdzdalību.

Padomes sēdē lēma arī par Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta posma organizēšanu Latvijā.

Padome atbalstīja SIA „RA EVENTS” un Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) ieceri rīkot čempionāta posmus Latvijā 2017., 2018. un 2019.gadā.

Eiropas rallija čempionāta posmi ir otrā augstākā līmeņa sacensības Eiropā pēc pasaules rallija čempionāta posmiem. To organizēšanu Latvijā finansiāli atbalsta gan valsts un pašvaldības, gan sponsori. Kurzemes reģiona ekonomisko ieguvumu šāda mēroga sporta pasākumos lēš apmēram viena miljona eiro apjomā, tāpat tiek veicināta Latvijas atpazīstamība plašā skatītāju auditorijā. Arī Liepājas pilsētas dome un Kuldīgas novada dome apliecina, ka Eiropas čempionāta posma rīkošana Latvijā pozitīvi ietekmē pašvaldību budžetu un Kurzemes reģiona ekonomisko attīstību.

LNSP nolēma aicināt Ministru kabinetu, izstrādājot likumprojektu par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2017., 2018. un 2019.gadam un valsts budžeta 2017.gadam projektu, palielināt IZM dotāciju nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā, paredzot pa 300 000 eiro 2017., 2018. un 2019.gadā LAF sacensību licences izdevumu segšanai. Pozitīva valdības lēmuma gadījumā LAF par saviem līdzekļiem trīs gadu laikā uzdots organizēt neatkarīgu pētījumu par sacensību ekonomiskajiem ieguvumiem un ietekmi uz valsts budžeta ieņēmumiem. Padome arī pieņēma zināšanai SIA „RA EVENTS” un LAF lūgumu papildus sacensību organizēšanas licences maksājumiem līdzfinansēt arī organizēšanas izdevumus 100 000 eiro gadā.

LNSP ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts sporta politikas izstrādē, veicina sporta attīstību un sadarbību sporta jomā, kā arī lēmumu pieņemšanu ar sportu saistītajos jautājumos. Padomi vada Ministru prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti