Sporta nodarbībām atver arī peldbaseinus, dalībniekiem jābūt vismaz 12 gadus veciem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Līdz ar ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu atvieglošanu kopš 12.maija ir atļauti arī bezkontakta sporta treniņi telpās, tostarp nodarbībām būs pieejami peldbaseini, pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

ĪSUMĀ:

  • Bezkontakta nodarbības telpās ir atļautas, ievērojot distancēšanās nosacījumus
  • Peldbaseini drīkst uzņemt peldētājus, individuālus apmeklētājus pēc individuāla pieraksta
  • Drīkst izmantot atbilstošas ģērbtuves un dušas
  • Uzturēties sporta objekta telpās drīkst līdz trim stundām
  • Sporta skolā lēmumu par nodarbību atsākšanu pieņem individuāli tās vadība un dibinātāji

Noteikumi paredz, ka katram peldētājam jāatvēl vismaz 12 kvadrātmetrus ūdens virsmas. Savukārt par 12 gadiem jaunākām personām izmantot peldbaseinus nav atļauts.

Severs mudina respektēt aicinājumu individuālus baseina apmeklējumus atļaut tikai pēc iepriekšēja pieraksta, lai varētu reģistrēt katru apmeklētāju un nepieciešamības gadījumā vēlāk informētu par epidemioloģiskām sekām. Organizētos treniņos jautājums jau ir sakārtots, jo ir zināms gan dalībnieku skaits, gan viņu vārdi. Organizēti treniņi grupā drīkst notikt tikai sertificēta speciālista vadībā ne vairāk kā 25 iesaistītām personām neatkarīgi no katra lomas nodarbībā.

Sporta bāzēs atļauts arī lietot ģērbtuves,

ja starp skapīšiem ir vismaz divu metru distance un telpā nodrošināts attiecīgs marķējums.

Pieejamas būs arī dušas, kur tāpat jānodrošina distancēšanās.

Ja nav atsevišķu kabīņu, drīkst lietot tikai katru otro dušu. Gan ģērbtuvēs, gan dušās drīkstēs uzturēties ne vairāk kā 15 minūtes un tās drīkst lietot noteikumu ievērošanai atbilstošs cilvēku skaits. 

Arvien būs liegta saunas un citu papildu rehabilitācijas iespēju izmantošana publiskos sporta objektos, kur tāpat nav pieļaujama koplietošanas dzērienu vai ēdienu lietošana. Sporta objekta darbalaiks drīkst būt no plkst. 7 līdz 24.

Sporta bāzēs jānodrošina dezinfekcija, kā arī apmeklētājiem jāievēro distance bez jebkādas drūzmēšanās. 

Telpās sporta bāzē drīkst uzturēties ne vairāk kā trīs stundas no ieiešanas līdz iziešanai no tām. 

Kontakta sporta veidos, kur treniņi nav atļauti, drīkst notikt tikai adaptētas nodarbības, kas nav pretrunā noteikumiem.

Savukārt sporta skolās to direktoriem un dibinātājiem ir jāizvērtē iespējas ievērot distancēšanās prasības un jāpieņem individuāls lēmums par klātienes nodarbību atjaunošanu, teica Severs. Viņš norādīja, ka ne visi procesi varēs risināties ierastajā veidā un daļa paliks attālināti. 

Severs aicināja sporta veidu federācijas izstrādāt savus specifiskos noteikumus darbībām ārkārtējā situācijā, ko daļa sporta organizāciju jau ir izdarījušas. 

Savukārt Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane atgādināja, ka inficēšanās ar Covid-19 risks arvien ir ļoti augsts, tādēļ ik reizi jāizvērtē, cik nepieciešama ir katra izvēlētā rīcība brīvā laika pavadīšanā. 

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, bet vēlāk to pagarināja līdz 9. jūnijam, mīkstinot iepriekš noteiktos striktos ierobežojumus. Kopš 12.maija ir atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Atļauts arī rīkot organizētus sporta treniņus, ja pulcējas ne vairāk kā 25 personas, nodarbības laiks iekštelpās nepārsniedz trīs stundas, nodarbību vada sertificēts speciālists un tiek ievērota divu metru savstarpēja distance. Rīkojot nodarbības, nedrīkst pieļaut, ka pārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas un liegts iesaistīt personas, kas jaunākas par 7 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti