Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Vitu Jurševsku

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Einaru Fogeli

Sporta federāciju padomes šefs: Par tituliem var cīnīties tikai vienlīdzīgas konkurences apstākļos

Arī pandēmijas apstākļos ir jāievēro godīgas spēles principi, un sacensības cīņā par tituliem var risināties tikai apstākļos, kur visiem dalībniekiem ir vienādas starta iespējas, pirmdien Latvijas Televīzijā teica Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis.

Ja kāda dalībnieka iespējas tiek ierobežotas, sporta gadam sacensībās ir jāpieliek punkts un cīņa par lauriem jāatsāk nākamgad, kad visiem būs līdzvērtīgas starta iespējas, teica Fogelis, kurš ir arī Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ģenerālsekretārs.

Fogelis atzina, ka ir jāvērtē situācijas attīstība, bet prognozes par pandēmijas tendencēm ir ļoti atšķirīgas. Viņaprāt,

sportā kādu laiku būs jāsadzīvo ar noteiktiem ierobežojumiem,

lai arī Baltijas valstu kopējā telpa drīz būs atvērta, paverot cerības sportistiem atsevišķās disciplīnās izjust sacensību garšu. 

No epidemioloģiskās situācijas pasaulē ir atkarīgas arī iespējas sekot līdzšinējiem plāniem kamaniņu sportā. Nākamajā sezonā ASV ir paredzēti vairāki Pasaules kausa posmi, bet Kanādā - pasaules čempionāts. Savukārt Ķīnā jānotiek 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trases homologācijai.

Ķīnā ir ieviestas stingras karantīnas prasības, tādēļ sportistam būtu nepieciešamas piecas nedēļas, lai piedalītos trases testēšanā, atzina Fogelis. Tādēļ sadarbībā ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) un nacionālajām federācijām tiekot gatavots plāns B un C.  Ja visi labākie pasaules sportisti nevarēs piedalīties, tiks ieviests alternatīvs plāns, par ko lems maija vidū. 

Vairākās Eiropas valstīs gatavojas atsākt sezonu sportā, tādēļ veic intensīvu atlētu un personāla testēšanu. Fogelis nešaubās, ka

tik vērienīga pieeja Latvijā noteikti nav iespējama, tomēr līdzekļus, ko ietaupa uz sportistu ceļošanu, varētu tērēt drošības pasākumiem, tostarp Covid-19 antivielu testiem.

Arī sporta veidu federācijas izstrādā savus nosacījumus darbībai Covid-19 laikā, paredzot noteiktus drošības mērus.

LOV  atbalstu saviem sportistiem turpina pilnā mērā, lai arī nenotiek sacensības un ceļošana uz tām, atgādināja Fogelis. Ar sportistiem ir apspriesti viņu plāni un treniņu iespējas, kas jaunu atvieglinājumu dēļ 12.maijā būtiski uzlabosies. Atlētiem ir pieejams medicīnas atbalsts akūtu problēmu risināšanai, turpina darboties arī LOV ārsti. Ievērojot piesardzības normas, maijā ierobežotā apjomā LOV sportistu vajadzībām atsāks darboties sporta laboratorija.

Nākamā gada finansējumu LOV plānos atkarībā no starptautisko federāciju informācijas par olimpisko kvalifikāciju. Ja viss ritēs pēc pašreizējā plāna, 2021.gadā olimpiskās kvalifikācijas sacensības notiks gan vasaras, gan ziemas sporta veidos, un tā būs unikāla situācija, atzina Fogelis. Līdz olimpiskās kvalifikācijas sākumam ir jānodrošina sportistiem divarpus mēnešu pilnvērtīga gatavošanās, tādēļ paies zināms laiks līdz ieskaites sacensību atsākšanai. Fogelis atzina, ka

vēl nav skaidrs sacensību kalendārais plāns, kas sarežģī sportistiem lemšanu un liek prognozēt grūti paredzamu situācijas attīstību.

Atsevišķi LOV sportisti arvien turpina trenēties ārpus Latvijas, bet daudzi izmantoja repatriācijas iespējas, lai atgrieztos mājās. Fogelis uzsvēra, ka Latvijā salīdzinājumā ar Spāniju vai Itāliju sportistiem treniņu iespējas arī ārkārtējā situācijā bija nesalīdzināmi labākas. Fogelis sagaida, ka vasara sportā nebūs tāda, kā ierasts, ar pilnvērtīgām treniņnometnēm, bet tiks ieviestas inovatīvas pieejas treniņu vadīšanā, kas ļaus darboties efektīvāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt