Sporta federāciju padomes šefs: Konsolidēt sporta pārvaldību var tikai uz Olimpiskās komitejas bāzes

Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātā sporta jumtorganizāciju konsolidācija ir iespējama,  tikai balstoties uz  olimpisko kustību, un nozari vienojošās organizācijas vispiemērotākais nosaukums būtu Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), jo tas ir spēcīgs zīmols ar valstisku nozīmi, uzskata Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes priekšsēdētājs Einārs Fogelis.

LSFP ir gatava atteikties no sava zīmola un identitātes, kā arī savas organizācijas, savukārt LOK būtu jāveic pārmaiņas, tai skaitā iesaistot visas atzītās sporta federācijas un reorganizējot līdzšinējo pārvaldes struktūru atbilstoši jaunajiem apstākļiem, paskaidroja Fogelis.

"Lai gan Latvijas Sporta federāciju padome šobrīd apvieno visas Latvijas atzītas sporta federācijas, kā arī tās darbība ir atrunāta Sporta likumā, taču mēs kā sporta jomas cilvēki, tai skaitā pārstāvot olimpisko un neolimpisko sporta veidu federācijas, izprotam, cik nozīmīga ir olimpiskā kustība, sporta pārvaldība saskaņā ar olimpisko hartu un novērtējam Latvijas Olimpiskās komitejas līdzšinējo ieguldījumu Latvijas sporta attīstībā," vēstījumā medijiem citēts Fogelis.

"Esmu dzirdējis pārmetumus un bažas, ka esot plāns likvidēt Latvijas Olimpisko komiteju. Es par to neko neesmu dzirdējis. Gluži pretēji, doma ir stiprināt Latvijas sporta pārvaldību un vienlaicīgi arī Latvijas Olimpisko komiteju, tai kļūstot par vienojošo partneri sporta pārvaldībā. Tā ir iespēja, kura ir jāizmanto," pauda Fogelis.

LSFP valdes priekšsēdētājs Einārs atgādināja, ka

diskusija par sporta pārvaldības konsolidāciju sākās jau 2019. gadā, lai optimizētu sporta finansēšanas modeli.

Sporta nozarē ikviens izprot, ka Latvijas sporta pārvaldība šobrīd ir sadrumstalota un pat sašķelta, uzsvēra Fogelis. Viņaprāt, mērķis ir izveidot vienu un vienojošu sporta pārvaldības organizāciju, kas būtu partneris gan sporta federācijām, gan arī valsts un pašvaldību organizācijām, sabiedrībai un medijiem.

Fogelis atzina, ka, rūpējoties par Latvijā atzīto sporta federāciju kopīgajām interesēm, ir svarīgi nodrošināt, ka arī turpmāk federāciju vadītāji kopīgi pārvaldīs sporta nozari un tās attīstību. Taču valsts ir spiesta pilnībā pārņemt kontroli par nozarēm, kuras pašas nespēj nodrošināt pašregulāciju un paškontroli, piebilda LSFP vadītājs. Fogelis nešaubās, ka Latvijas sporta nozare ir tik vieda, lai arī turpmāk pati nodrošinātu autonomu pašpārvaldi.

LSFP valde 11. maijā pārrunāja tiešsaistē notikušo diskusiju ar Latvijā atzīto sporta federāciju pārstāvjiem. Nākamā diskusija ar atzīto sporta federāciju pārstāvjiem paredzēta maija  beigās jau pēc tam, kad būs notikusi sanāksme Izglītības un zinātnes ministrijā, kurā prezentēs arī LSFP sporta pārvaldības redzējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt