Sporta ziņas

Latvijas Hokeja federācija pārtrauc darba attiecības ar lielāko daļu algoto darbinieku

Sporta ziņas

Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs

Sporta federācijas krīzes apstākļos

Sporta biedrību darbinieki var pretendēt uz dīkstāves pabalstiem

Latvijas Hokeja federācija (LHF) darbinieku atlaišanu lielā mērā pamatoja ar to, ka uz dīkstāves pabalstu nevar pretendēt, jo šā gada ieņēmumi, salīdzinot ar pērnā gada martu un aprīli, nav samazinājušies vismaz par 30 procentiem. Tomēr federācijām, kurām finansējuma samazinājums ir vismaz 30 procenti, ir iespējas pretendēt uz šo pabalstu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Santa Garanča LTV atklāja, ka, ja organizācija ir nodarbojusies ar saimniecisko darbību un šī saimnieciskā darbība ir piedzīvojusi būtisku kritumu tieši saistībā ar krīzi, tad par tiem darbiniekiem, kuriem ir iestājusies dīkstāve, protams, var vērsties VID un lūgt pabalstu. “Ja organizācija lielā mērā tiek finansēta no cita veida ieņēmumiem, kas ir ziedojumi, valsts budžeta dotācija, tad skaidrs, ka šo pozīciju krīze nav skārusi, līdz ar to organizācijām nav pamata vērsties VID,” piebilda Garanča.

Latvijas Basketbola savienība (LBS) pirmdien panāca koleģiālu vienošanos ārkārtas stāvokļa laikā samazināt darbinieku atalgojumu par vidēji 25 procentiem. Viņi plāno pretendēt uz dīkstāves pabalstu. LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps skaidro, ka tam līdzējusi sakritība, jo pirms gada ienāca diezgan liela reklāmas nauda. Tagad visi maksājumi no reklāmdevējiem ir apturēti, sacensības ir apturētas, līdz ar to neienāk arī nauda par biļetēm, tādēļ finanšu samazinājums LBS esot ap 60 procentiem. Tas arī dod tiesības pretendēt darbiniekiem uz pabalstu.

Garanča atgādina, ka pabalsts pienākas tieši darbiniekiem – personām, kas ar darba devēju ir darba attiecībās. Ja sadarbība ir noformēta savādāk, tad šobrīd esošie noteikumi neattiecas uz pabalsta izmaksāšanu šādām personām.

Mazākās sporta organizācijās situācija ir citādāka. Piemēram, Latvijas Vieglatlētikas savienībā ir tikai četri algotie darbinieki, un šobrīd viņi savu darbu veic attālināti. Bet, tā kā savienībā algas nav no lielajām, uz šo brīdi tās netiek samazinātas, kā arī darbiniekiem nedraud atlaišana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti