Piespēle

Turpinās gatavošanās pasaules čempionātam hokejā. Iepazīstam tenisisti Sabīni Rutlauku

Piespēle

Futbolistu sniegums. Slēpotāja Patrīcija Eiduka. Basketbolists Francis Gustavs Lācis

Topošā komandu sporta spēļu halle Rīgā. Basketbola leģendām veltītās skulptūras

Šķēršļi vēl jāpārvar, bet «Basketbola mājas» plāns jau iekustējies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

13,65 miljoni eiro piešķirti komandu sporta spēļu halles celtniecībai Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99/99c. Pēc Latvijas Basketbola savienības (LBS) pasūtījuma jau izstrādāts projekts modernai sporta bāzei ar trim basketbola laukumiem, palīgtelpām fiziskās sagatavotības nodarbībām, kā arī dienesta viesnīcu treniņnometņu un turnīru dalībniekiem.

Par basketbola pirmsākumiem Latvijā uzskatāms 1920. gads, kad Rīgas Vingrotāju biedrības uzceltajā sporta zālē tika piestiprināti basketbola grozi.

Taps jaunā basketbola halle Rīgā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Basket lv” redaktors un ilggadējs šī sporta veida eksperts Guntis Keisels uzsvēra, ka basketbolam īpaši nepieciešama sava halle galvaspilsētā, jo savulaik Eiropas kausus slavu ieguvušās komandas ASK un TTT spēlējušas nepiemērotos apstākļos, piemēram, “Dinamo” zālē, Ziemeļblāzmas Kultūras namā un pat tagadējā lūgšanu namā, kas savulaik tika nodots Latvijas Universitātes rīcībā. Reālas aprises procesa virzīšanai uzsākās pēc 2015. gada ''Eiro basketa''  rīkošanas un pusmiljona naudas ietaupījuma, kas jau tad tika ieplānots nākotnes halles realizācijai.

“Basketbola savienībai izdevās nopelnīt pietiekami lielu naudas summu, lai vismaz iekustinātu to akmeni un lai varētu par saviem līdzekļiem nodrošināt tādas zāles projektēšanu. Tad tika sperti konkrēti soļi, konkrētas sarunas ar Rīgas domes vadību par to, kurā vietā šādu zāli varētu uzcelt,” norādīja Keisels. Dome arī norādījusi šo vietu, kur iepriekš gan bijis paredzēts būvēt citu celtni, bet apsaimniekotāji atteikušies no idejas.

Pirms sešiem gadiem Latvijas Basketbola savienības valde nolēma lielāko daļu Eiropas čempionāta rīkošanā nopelnīto līdzekļu rezervēt jaunatnes basketbola centra projektēšanai un uzsākt sarunas ar Rīgas domes institūcijām par iespēju realizēt šādu projektu. Atsaucoties LBS aicinājumam, 2017. gada martā Rīgas dome pieņēma lēmumu pieteiktajam nolūkam rezervēt Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošo zemes gabalu Krišjāņa Barona ielā 99 un 99c. Ņemot vērā modernas sporta infrastruktūras nepietiekamību Rīgā, LBS iniciatīvu atbalstījušas arī citu sporta spēļu organizācijas. LBS par saviem līdzekļiem nodrošinājusi treniņbāzes projektēšanu un aktīvi strādājusi, meklējot dažādus finansēšanas avotus projekta realizēšanai.

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss bija viens no aktīvākajiem procesa bīdītājiem sarunās ar politiķiem. Tas rezultējies ar finansējuma piešķiršanu. Nauda ir iegūta, bet vēl ļoti daudz darāmā, lai halli uzbūvētu, pauda Cipruss.

IZM Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs atzina, ka jaunais projekts definēts kā komandu sporta spēļu halles būvniecību Rīgā, iekavās tiek lietots kā Basketbola māja, lai būtu pēctecība ar to projektu, kas bija sabiedrībā zināms līdz šim. Tur būs trīs transformējami basketbola laukumi, bet šī halle būs pieejama visiem komandu sporta veidiem, izņemot hokeju, kam nepieciešams ledus.

Daudz šķēpu lauzts arī ar halles vietas izvēli, tomēr tagad centrā varētu izveidoties tāds kā sporta infrastruktūras laukums, kā centrs, kur netālu ir sporta zāle “Rīdzene”, peldbaseins, turpat arī topošā jaunā halle un sporta nams “Daugava”, Kr. Barona ielas otrā pusē ir labi āra laukumi.

Vēl gan daudz šķēršļu jāpārvar, lai projekts realizētos dzīvē. Basketbola halle jāizbūvē līdz 2022. gada beigām, ir daudz izaicinājumu šobrīd, jo zeme pieder Rīgas domei, ar naudu operē IZM, bet Kaspars Cipruss cer, ka politiskajiem spēkiem atkal izdosies vienoties un basketbola simtgadi Latvijā 2023. gadā izdosies sagaidīt jau jaunajā hallē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti