Sporta ziņas

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK «Liepāja» – BK «Ogre»

Sporta ziņas

Latvijas hokeja virslīga. «Zemgale/LLU» - «Olimp». Roberts Jekimovs

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Kas turpmāk vadīs Siguldas ledus trasi?

Siguldas ledus trasei būs jauns vadītājs, pārvaldības modelis varētu mainīties

Siguldas bobsleja un kamaniņu trases vadītājs 26 gadus bija Dainis Dukurs, kam 10. decembris būs amatā pēdējā darba diena, kas noslēgs arī veselu ēru sporta objekta vēsturē. Vadības maiņa būs liels izaicinājums visiem, kas saistīti ar trases darbību,  turklāt ir arī iespēja, ka pārvaldības modelis būs cits. 

ĪSUMĀ:

  • Renes sporta veidu vadība cer uz valstij piederošās Siguldas trases rekonstruēšanu.
  • Siguldas trasē pagaidu vadībā iecels amatpersonu, kas līdzīgus pienākumus veic vēl divās citās valsts sporta bāzēs.
  • Aizejošā vadītāja Daiņa Dukura vietniece uz amatu nevar pretendēt neatbilstošas izglītības dēļ.
  • Izglītības un zinātnes ministrija vērtē iespēju apvienot valsts sporta bāzes vienā valsts kapitālsabiedrībā.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) prezidents Jānis Kols pastāstīja, ka LBSF uz Siguldas trasi tās vecuma dēļ raugās ne bez bažām.

"Tā ir viena no vecākajām trasēm pasaulē, kas ir apritē un kur nav veiktas nopietnas rekonstrukcijas," teica Kols. "Līdz ar to ir nepieciešama tāda pieeja, ka cilvēks, kurš uzņemsies vadību, arī lieliski zinās par absolūti visām nepilnībām, kuras būtu jānovērš, jo tās ir gan saldēšanas iekārtām, gan apkalpojošajiem liftiem."

Savukārt Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga bažīgāks ir par trases nākotnes perspektīvu. 

"Svarīgākais šobrīd ir skats nākotnē," sacīja Strenga. "Šobrīd trase ir ideālā kārtībā, viss norisinās. Protams, mūs mazliet satrauc, kā notiks tālākā trases attīstība. Būtu ļoti svarīgi iesaistīties mūsu federācijām, iesaistīties Izglītības un zinātnes ministrijai un redzēt kopīgu viedokli par to, kas notiks tālāk. Skaidrs, ka trasē ir vajadzīga rekonstrukcija."

Bobsleja un kamaniņu trase „Sigulda” simtprocentīgi pieder Latvijas valstij.

Trase ir iekļauta Nacionālajā attīstības plānā nākamajiem septiņiem gadiem, un tās modernizēšanai plāno ieguldīt līdz pat 30 miljoniem eiro no valsts budžeta.

Tāpat joprojām ir cerības, ka Zviedrija varētu vēlreiz pretendēt uz ziemas olimpisko spēļu rīkošanu 2030. gadā.

Trases kapitāldaļu turētāja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēc Dukura aiziešanas uzņēmuma pagaidu vadībā nozīmēs Danielu Nātriņu. Viņš vienlaicīgi pilda pagaidu vadītāja pienākumus vēl divās valstij piederošās sporta bāzēs – "Daugavas" stadionā un Lielupes tenisa centrā.

IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs paskaidroja, ka ir lūgts Siguldā izveidot izpilddirektora amatu vai pārveidot esošo valdes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

"Tas gan nav valdes locekļa amats, bet ir cilvēks, kas atrodas uz vietas un darbojas – tā ir Inga Reiniņa. Ļoti iespējams, ka Inga Reiniņa būs tas cilvēks, kurš pildīs izpilddirektora pienākumus, trasē uz vietas nodrošinot ikdienas procesu uzraudzību," pastāstīja Severs. "Valdes līmeņa pārraudzību un lēmumus uz laiku veiks Daniels Nātriņš."

Trases direktora amatam Severs apsvēris arī pašreizējās Dukura vietnieces Ingas Reiniņas kandidatūru, taču atbilstošas izglītības trūkuma dēļ viņa uz amatu pretendēt nevar. Tas gan neizslēdz iespēju, ka

Reiniņa kā izpilddirektore nākotnē varētu būt trases faktiskā vadītāja, kamēr administratīvā atbildība varētu no Siguldas pārcelties uz Rīgu.

Severs informēja, ka IZM vērtē iespēju apvienot visas sporta bāzes vienā valsts kapitālsabiedrībā. Nekādi juridiski lēmumi vēl nav pieņemti, bet 2021. gada sākumā paredzēts sākt diskusijas ar iesaistītajām sporta organizācijām – Latvijas Olimpisko komiteju, jo sporta bāzes izmanto galvenokārt olimpiskās federācijas, kā arī Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, "Daugavas" stadionu, tenisa centru „Lielupe” un sporta centru "Mežaparks”.

"Tās ir četras bāzes, kur mēs redzam nepieciešamību vērtēt šo uzņēmumu pārvaldīšanas pilnveidošanu, centralizējot tās funkcijas, ko mēs varam centralizēt, un iegūstot efektīvāku pārvaldību," paskaidroja Sporta departamenta direktors.

Daiņa Dukura ilggadīgums Siguldas trases vadībā ļāva viņu uzlūkot kā objekta saimnieku.

Ļoti iespējams, ka pēctecis ar tādām pašām pilnvarām un atbildības nastu nemaz netiks meklēts un objekta pārvaldīšanā turpmāk tiks īstenots cits vadības modelis. Lielā mērā šīs briestošās izmaiņas veicina arī fakts, ka pēdējās nedēļās kopš Dukura paziņojuma par aiziešanu Latvijas sporta funkcionāriem, pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas, nevedās sarunas ar potenciālajiem Dukura pēctečiem.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt