Sagatavo pantu Krimināllikumā par manipulācijām ar sporta sacensībām

Drīzumā Saeimā iesniegs grozījumus Krimināllikumā, kur paredzēts ieviest jaunu pantu par manipulācijām ar sporta sacensībām, otrdien informēja Tieslietu ministrija.

Daļai sporta veidu komercializējoties, negodīgiem sportistiem un citām iesaistītām personām rodas iespēja ar rezultātu un citu sacensību notikumu sarunāšanu gūt materiālu vai citu labumu. Tāpēc Tieslietu ministrijas vadībā, piesaistot Krimināllikuma darba grupu un nozares speciālistus, tika izstrādāti grozījumi Krimināllikumā un Sporta likumā, lai ieviestu kriminālatbildību par sporta sacensību negodīgu ietekmēšanu.

Krimināllikumā paredzēts jauns pants „Manipulācijas ar sporta sacensībām”. Plašāk par sagatavotajiem likumu grozījumiem informēs preses konferencē trešdien.

Krāpnieciskas darbības ar mērķi gūt materiālu labumu ir bijušas Latvijas sportā, it īpaši futbolā, kas pasaulē ir populārāks un līdz ar to arī paver plašākas iespējas negodīgiem darboņiem. Pērn oktobrī Valsts policija aizturēja ar Daugavpils "Daugavu" saistītu personu grupu aizdomās par dalību manipulēšanā ar futbola spēļu rezultātiem. Savukārt šogad no Latvijas futbola virslīgas izslēdza FB "Gulbene", jo tās pārstāvji iesaistījās nelikumīgā spēļu rezultātu ietekmēšanā. Ar krāpnieciskām darbībām spēļu rezultātu ietekmēšanā saskārās arī Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Eiropas Savienībā nav vienotas likumdošanas prakses cīņā pret krāpšaniecisku rīcību sportā. Daļā valstu, tostarp, Zviedrijā, Čehijā, Somijā un Rumānijā neatļautas manipulēšanas sportā attiecina uz korupcijas pantiem, Vācijā, Nīderlandē un Ungārijā vainīgos var sodīt par krāpšanu, Grieķijā un Polijā ir paredzēta atsevišķa atbildība par korupciju sportā, bet Itālijā, Maltā un Portugālē ir spēkā atsevišķi sporta krimināllikumi. Savukārt Apvienotajā Karalistē draud sods par krāpniecisku darbību derībās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti