Saeimas apakškomisijas vadītājs: Sportā ir saknē nepareiza finanšu dalīšanas sistēma

Latvijas sportā ierastais mehānisms pasākumu organizēšanai un valstsvienību atbalstam katru reizi iet kaut ko lūgt ir saknē nepareizs, Latvijas Radio teica Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP).

Kā vienu no galvenajām problēmām Latvijas sporta pārvaldībā Riekstiņš saskata kopīgu mērķu, vīzijas un prioritāšu trūkumu. Nauda tiek dalīta dažādos veidos un pēc principa, kurš kam tuvāks draugs vai kam smukāks uzvalks, sacīja Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs. Tā rezultātā sporta cilvēki nabadzībā cīnās un dažādām metodēm grauž viens otram rīkli pušu, lai gan situācija nav viņu pašu radīta. 

Sandis Riekstiņš par sporta finansēšanas principiemMārtiņš Kļavenieks

  Par fundamentālu problēmu Latvijas sportā Riekstiņš nosauca pamata finansējuma trūkumu, kā arī neskaidrību par kopējo ainu, jo pašlaik nav zināms, cik daudz naudas sporta veidu federācijas saņem par noslēgtiem reklāmas līgumiem. 

  "Aizkulisēs visi atbalsta, bet redzēsim, cik publiski būs gatavi pateikt, ka jānosaka prioritātes [valsts finansējuma sadalīšanai]. Ir pēdējais laiks," teica Rekstiņš.

  Ja salīdzina ar kaimiņiem, Igaunijā sporta veidu federācijām un pasākumiem valsts gadā sadala apmēram 20 miljonus eiro. Turpretim Latvijā iezīmēti sadala apmēram septiņus miljonus eiro, tātad vajag vēl apmēram 15 miljonus eiro klāt, ja salīdzina pēc abu valstu iedzīvotāju skaita, uzsvēra Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs. 

  Būtiskus trūkumus Riekstiņš saskata līdzšinējā finansējuma kārtībā, piemēram, risinot jautājumu par naudas piešķiršanu Latvijas Basketbola savienībai (LBS), lai šovasar sarīkotu Eiropas čempionāta finālturnīru sievietēm. Deputāts LBS rīcībā saskata šantāžas elementus, prasot finanses vai atlaides no dažādiem avotiem, tajā pašā laikā nepārskatot prasības valstij, kad daļa finansējuma jau tiek nodrošināta citur. Turklāt pusmiljons eiro LBS kontā ir kā peļņa no iepriekš sarīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra vīriešiem. 

  "Tā ir mazliet šantāža - pierasts, ka šī shēma strādā, bet šoreiz nenostrādāja un nu sliktā ir valdība vai ministrija," sacīja Riekstiņš. "Bet jāpaskatās spogulī," viņš piebilda.

  Eiropas čempionāta finālturnīrs basketbolā sievietēm notiks no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. Divu apakšgrupu spēlēs paredzētas Rīgā, bet pārējās apakšgrupās komandas sacentīsies Serbijā, kur risināsies arī izslēgšanas mači cīņā par medaļām. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sporta politika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti