Dienas ziņas

Bauskas novads pievērsīsies veselības stiprināšanai

Dienas ziņas

Par citiem domā vairāk nekā par sevi

Rēzeknē attīstās sporta infrastruktūra

Rēzeknē atjauno novecojušo sporta infrastruktūru

Rēzeknē bērni un jaunieši aktīvi sporto un veiksmīgi pārstāv pilsētu starptautiska mēroga sacīkstēs. Taču sporta infrastruktūra ir novecojusi un tās atjaunošana plašākos apmēros pilsētā notiek tikai pēdējo gadu laikā.

Ideja par Olimpiskā centra izveidi Rēzeknē radās jau pirms apmēram 10 gadiem, taču būvdarbi uzsākti vien 2011. gadā. Šobrīd te izveidots futbola laukums ar mākslīgo segumu, tribīnes, kā arī jau nākamā gada martā ekspluatācijā tiks nodota viesnīca. Sporta kompleksa būvniecības kopējās izmaksas veido aptuveni 14,1 miljonu eiro, tās sedz pilsētas dome, kā arī pērn un nupat saņemtās valsts dotācijas. Iegūtie līdzekļi tuvāko divu gadu laikā tiks izmantoti peldbaseina un sporta arēnas izveidē.

Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs pastāstīja, ka jaunais objekts būs tiešām pirmais tik vērienīgais komplekss Rēzeknē. Objektā ir plānots izbūvēt divus kompleksus. Taps sporta laukumi, ledus arēna un vēl daudzfunkcionālais centrs – sporta zāle, ko varēs, transformējot grīdas, izmantot dažādiem sporta veidiem.

Pilsētas bērnu un jauniešu sporta skolas un sporta klubu audzēkņi un treneri ļoti gaida brīdi, kad Olimpiskais centrs Rēzeknē vērs durvis, jo šobrīd gatavošanās sacensībām aizrit Sporta pārvaldes, kā arī dažādu izglītības iestāžu sporta zālēs un stadionos. To skaits ir pārāk mazs, bet aprīkojums – novecojis.

BK "Ezerzeme" galvenais treneris Aleksejs Grehovs pastāstīja, ka grupām jādarbojas saspiestos apstākļos, jo uz treniņu nāk pa 30 cilvēkiem. Diemžēl pietrūkst laika arī individuāliem treniņiem, kur talanti jāattīsta drusciņ savādāk un darbs jāiegulda ilgu laiku.

Sporta zālēs pašlaik telpu nepietiek, jo viss ir aizņemts, paskaidroja Rēzeknes Olimpiskā centra valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs. Nodarboties grib ne tikai bērni, bet arī jaunieši un veci cilvēki. Rēzeknes infrastruktūras dēļ iespēja spēlēt hokeju ir atkarīga no laikapstākļiem. Tā kā pašlaik tie ir slikti, hokeja vispār nav un nav iespējams trenēties, bet lieti noderētu ledus halle. 

Tā kā Rēzeknē līdz šim nebija vienotas pilnvērtīgas sporta treniņu un sacensību bāzes, jādomā, ka infrastruktūras modernizēšana motivēs sporta aktivitātēs piedalīties ne tikai pilsētas un apkārtējo novadu sportistus un viesus, bet arī vietējos iedzīvotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt