Putins: Krievijai jāatzīst vaina dopinga pārkāpumos, bet tā nav bijusi valsts politika

Krievijas sportā ir pieļauti dopinga pārkāpumi, par ko jāuzņemas atbildība attiecīgajām struktūrām, ceturtdien ikgadējā preses konferencē paziņoja valsts prezidents Vladimirs Putins. Tomēr viņš noliedza, ka dopinga sistēma Krievijā tika uzturēta valsts politikas līmenī.

Cīņā pret dopingu Krievijā ir "veikts milzu darbs", bet problēma līdz galam nav atrisināta, sacīja Putins.

"Tā kā šādi [dopinga] fakti ir bijuši, mums tas jāatzīst un jāsaka, ka tā ir mūsu vaina," Putinu citēja aģentūra TASS. "Tātad mēs nespējām pienācīgi organizēt darbu cīņā pret dopingu. Tieši tajā ir vainojamas organizācijas un valsts struktūras, kuru pienākums bija to paveikt labākajā veidā."

Savukārt dopinga organizēšana valsts līmenī, pēc Putina teiktā, Krievijā "nekad nav bijusi un nekad nebūs".

KONTEKSTS: 

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā komisija Ričarda Maklarena vadībā 2016. gada decembrī informēja, ka vairāk nekā tūkstoš Krievijas sportistu guva labumu no dalības organizētā dopinga sistēmā, kas ilga četrus gadus kopš 2011. gada. 

Plašo dopinga pārkāpumu dēļ Krievijai bija liegts ar savu karogu startēt 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Vieglatlētikā Krievijas sportisti starptautiskās sacensībās arvien drīkst piedalīties tikai kā neatkarīgi atlēti ar īpašu atļauju.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) oficiāli pieprasījusi dopinga pārkāpumos par vainīgiem atzītajiem 11 Krievijas atlētiem atdot 2014. gada Soču ziemas olimpisko spēļu medaļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti