Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Dambrete: lielāks valsts atbalsts ļautu audzēt masveidību

Prioritāro sporta veidu kritēriji. Kāpēc neviens nereaģēja 3 mēnešus?

Prioritāšu kritēriji pārsteidz sporta federācijas, to pārstāvji darba grupā 3 mēnešus klusē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vairākas sporta veidu federācijas paudušas sašutumu par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātajiem prioritāro sporta veidu noteikšanas kritērijiem, jo par to tapšanu neko neesot zinājušas. Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP) paskaidroja, ka tā nereaģēja, jo priekšlikums nav ticis prezentēts. Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" rīcībā nonākusī e-pasta sarakste gan liecina pretējo.

ĪSUMĀ:

  • Izglītības un zinātnes ministrija prioritāro sporta veidu kritēriju projektu jau vasarā prezentēja darba grupai.
  • Ministriju nepārstāvošie darba grupas dalībnieki neatsaucās aicinājumam paust viedokļus par projektu.
  • Sporta veidus darba grupā pārstāv Latvijas Sporta federāciju (LSFP) padome – klusēja arī tā.
  • LSFP prezidents Einars Fogelis teica, ka nav ticis iepazīstināts ar darba grupas veikumu.
  • LTV rīcībā esošā informācija liecina – IZM izstrādāto kritēriju projektu LSFP saņēma jau vasarā.

Plašu rezonansi sporta sabiedrībā raisīja Latvijas Televīzijas (LTV) sižets par prioritāro sporta veidu noteikšanas procesu, kurā tika publicēti gan kritēriji, gan to izpildes rādītāji atsevišķiem sporta veidiem

Iespējamie kritēriji sporta veida prioritātes noteikšanai
Iespējamie kritēriji sporta veida prioritātes noteikšanai

Vairākas sporta veidu federācijas pauda sašutumu, ka materiālus nebija redzējušas iepriekš. 

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) izstrādāto projektu-modeli jau vasarā prezentēja darba grupai, bet pēc tam aptuveni mēnesi tika dota iespēja viedokļus paust darba grupas locekļiem, kas nepārstāv ministriju. IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs ironizēja, ka viedokļi tika pausti „ļoti daudz” – apaļa nulle.

Sporta veidu federācijas darba grupā pārstāv Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), kas projekta apspriešanā arī neiesaistījās.

"Ja nav prezentācijas, nav reakcijas," LSFP klusēšanu Latvijas Televīzijai skaidroja organizācijas prezidents Einars Fogelis. "Pēdējo divu mēnešu laikā, pat pēdējo piecu mēnešu laikā, cik ir mūsu informācija, nav bijusi neviena darba grupa vismaz tādā sastāvā, kādā tā tika izveidota. Līdz ar arī man bija ļoti liels pārsteigums redzēt "Sporta studijas" sagatavotajā materiālā šāda veida izvērtējumu."

IZM pēc darba grupas sēdes 16. jūlijā tās dalībniekiem izsūtīja jaunu prioritāro sporta veidu noteikšanas kritēriju projektu ar visu potenciālo sporta veidu rangu.

Informāciju nosūtīja arī LSFP vadībai – ģenerālsekretāram Artūram Balodim-Rozītim un prezidentam Einaram Fogelim, liecina LTV rīcībā esošā informācija. Tomēr aicinājumam paust viedokļus neatsaucās neviena organizācija, uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijā. 

Izsūtītie materiāli neatšķīrās no tiem, kuri bija izmantoti LTV sižetā 10.oktobrī. Sporta sabiedrības pārstāvji tobrīd bija klusējuši jau teju trīs mēnešus.

KONTEKSTS: 

Sporta finansēšanā no valsts budžeta priekšroku iecerēts dot prioritārajiem sporta veidiem, kas vēl nav noteikti. Par nozari atbildīgajā Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) līdz gala lēmuma pieņemšanai vēl uzklausīs pieaicinātu ekspertu viedokli, taču IZM izstrādātajā darba variantā sporta veidi jau ir sarindoti. 

Gala versiju prioritāro sporta veidu noteikšanā plāno sagatavot līdz 2021.gada pavasarim.

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (Jaunā konservatīvā partija) ieskatā Latvijā varētu būt līdz 30 prioritārajiem sporta veidiem. Citas amatpersonas nozarē gan sliecas uzskatīt, ka nebūs vairāk par 10–15 prioritārajiem sporta veidiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti