Pētījums: Populārāko sporta veidu rangā Latvijā futbolam seko basketbols un vieglatlētika

Latvijā populārākais sporta veids ir futbols, kam pirmajā trijniekā absolūtajā vērtējumā seko basketbols un vieglatlētika, liecina mediju aģentūras "Mindshare" trešdien publicēts pētījums. Savukārt pēc pašu dalībnieku iesaistīšanās ranga virsotnē ir vieglatlētika, bet pasīvā ieinteresētība un auditorija vislielākā ir hokejam. 

Katra sporta veida popularitātes indekss noteikts pēc sabiedrības aktīvās un pasīvās līdzdalības, sporta veidu statistiskajiem rādītājiem, kā arī kopējās sporta notikumu auditorijas televīzijā un internetā. Pētījums veikts, apkopojot iedzīvotāju aptaujas un publiski pieejamos datus.

Topa līderis futbols ir ieguvis vienu pozīciju augstāku vietu nekā pirms diviem gadiem, kad tika veikts iepriekšējais pētījums. Savukārt vieglatlētika no 2016. gada līderpozīcijām kritusies divas vietas zemāk. Sporta veidu popularitāti lielā mērā ietekmējuši globāli nozīmīgi sporta notikumi, kā arī pašmāju sportistu gūtie panākumi. Futbolā 2018.gadā Krievijā notika Pasaules kausa finālturnīrs, turklāt spēles plašās pieejamības dēļ Latvijas Futbola federācijā reģistrēto sportistu skaits sasniedz jau teju 17 tūkstošus dalībnieku. Savukārt basketbolā, hokejā un vieglatlētikā reģistrēto atlētu skaits ir būtiski zemāks.

Pētījumā ir iekļauti gan sporta veidi, ar kuriem iedzīvotāji nodarbojas paši, gan tie, kam ikdienā seko līdzi. Sportiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju iecienītākās aktivitātes ir vieglatlētika, peldēšana un riteņbraukšana, turpretim klātienes un neklātienes sporta notikumu skatītāju topā atrodas hokejs, futbols un basketbols. 2018.gada populārākie notikumi televīzijas ekrānos bija Latvijas Televīzijas pārraidītās Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, Pasaules kausa izcīņa futbolā un pasaules čempionāts hokejā.

Pēdējā gada laikā vismaz reizi mēnesī ir sportojuši 60% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, tostarp 40% to darījuši reizi nedēļā un biežāk, par aptaujas datiem vēstīts pētījumā. Aktīvāki ir vīrieši vecumā līdz 34 gadiem. Lai gan kopējais jauniešu skaits vecumā no 10 līdz 19 gadiem valstī kopš 2009.gada ir būtiski samazinājies, sporta iestāžu audzēkņu īpatsvars aizvadītajā gadā ir sasniedzis iepriekš nepieredzēti augstus rādītājus, liecinot par sportisko aktivitāšu pieaugošo popularitāti.

Latvijas sporta veidu tops izveidots jau septīto reizi, un tajā kopš 2009. gada apkopoti dati par sporta nozares aktualitātēm un attīstības tendencēm. Šogad pētījumā analizēti 55 sporta veidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti