Pētījums: Par sieviešu sportu vairāk interesējas vīrieši

Vairāk nekā puse fanu, kas interesējas par sieviešu sportu, ir vīrieši, liecina ceturtdien publicēts uzņēmuma "Nielsen Sports" analītiķu pētījums.

Par sieviešu sportu pasaulē astoņos galvenajos tirgos interesējas 84% sporta fanu, no kuriem 51% ir vīrieši. Par astoņiem nozīmīgākajiem tirgiem pētījumā uzskatīta ASV, Austrālija, Lielbritānija, Francija, Vācija, Itālija, Jaunzēlande un Spānija.

Pētījuma vadošā autore Linsija Duglasa uzskata, ka iegūtie rezultāti apliecina sieviešu sporta komerciālo potenciālu. "No vienlīdzīgas samaksas līdz auditorijas rekordiem un jauniem mediju līgumiem sieviešu sports ir viena no visstraujākās pārmaiņas piedzīvojošām sadaļām un svarīgāka nekā jebkad iepriekš," viņa teica.

Sieviešu sportā pēdējos gados ir notikušas būtiskas pārmaiņas, radot iespēju raidtiesību pārdošanai par lielāku maksu un iespējām vairāk nopelnīt pašām sportistēm. Lai gan tenisā un golfā jau gadu desmitiem ilgi sieviešu sports ir profesionāls un komercializēts, komandu sporta veidos ar retiem izņēmumiem situācija ilgstoši bija nelabvēlīga. 

Pārmaiņas arī komandu sporta veidos iezīmēja 2017.gada Eiropas futbola čempionāts sievietēm, kas televīzijā piesaistīja 150 miljonu skatītāju auditoriju. 

Pētījumā katrā valstī aptaujāja 1000 respondentu vecumā no 16 līdz 69 gadiem, vienlīdzīgās proporcijās vīriešus un sievietes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti