Pēc olimpiskās komandas diskvalifikācijas Krievijā virmo pretējas emocijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Daudzi gaidīja, kā uz Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu reaģēs Kremlis, vai nesekos paziņojums par Phjončhanas spēļu boikotu? Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien vairāk pievērsās paziņojumam par savu kārtējo kandidēšanu - jau ceturto - uz Kremļa saimnieka amatu, un pēc Krievijas diskvalifikācijas no olimpiskajām spēlēm aicināja katru sportistu pašu izvērtēt, vai tajās piedalīties. Katrā ziņā šķēršļi tam netikšot likti.

SOK lēmums ļaut piedalīties ziemas spēlēs atsevišķiem sportistiem un bez Krievijas karoga izraisīja emociju vētru. Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs paziņojis, ka neviens čečenu sportists nestartēs zem neitrālā karoga. Par pazemojošu tādu variantu uzskata arī arī Krievijas Federācijas domē.

Krievijas Valsts domes Fiziskās kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejas vadītāja vietnieks Valērijs Gazajevs paziņoja, ka Krievija "nav nekāda banānu republika, bet valsts ar dižām tradīcijām un vēsturi". Viņš uzskata, ka piedalīšanās olimpiskajās spēlēs zem neitrālā karoga ir pazemojoša, un lēmums šobrīd katram sportistam jāpieņem pašam.

Savukārt divkārtējā olimpiskā čempione biatlonā Anfisa Rezcova uzskata, ka tāda Krievijas sportistu rīcība var viņiem dārgi maksāt. Pat ja daži sportisti neatkarīgi no visa gribēs braukt uz olimpiskajām spēlēm, Krievijas ierēdņi un prezidents Vladimirs Putins viņus nesapratīšot.

"Ja kāds brauks ar neitrālo karogu, Putins nesapratīs tā cilvēka rīcību. Nedomāju, ka tādu rīcību atstās nesodītu," sacīja Albērvilas un Lillehammeres ziemas olimpisko spēļu čempione.

Krievijas sociālajos tīklos otrdien kļuva populāra akcija “Nav Krievijas - nav spēļu”. Izteikties paspēja pat tie, kuriem nav nekāda sakara ar lielo sportu. Piemēram, dziedātājs Nikolajs Rastorgujevs un franču aktieris ar Krievijas pilsonību Žerārs Depardjē. Trešdien popularitāti iegūst jau cits sauklis - “Atteikties nozīmē padoties!".

Dažādus viedokļus pauž arī cilvēki Krievijas galvaspilsētas ielās. Maskavas iedzīvotāja Larisa uzskata, ka "tā ir tīra politika", bet visi Krievijas sportisti ir tīri no dopinga un pilntiesīgi izcīnījuši savas medaļas.

Turpretim maskavietis Vladimirs ir pārliecināts, ka bijušais Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko bija saistīts ar dopingu, ko Krievijas sportisti lietojuši spēļu laikā. Viņa pārliecību stiprina tas, ka Krievija līdz startam Sočos nekad nespēja tik būtiski apsteigt citas valstis cīņā par medaļām. 

Skeptiski noskaņots ir Maskavas iedzīvotājs un bijušais bokseris Rūdolfs. Viņaprāt, lielais sports principā nevar būt bez dopinga. Kāds tā lietošanu mākot paslēpt, bet cits - nē. Krievijas sporta vājums slēpjoties tieši dopingā, kuru nav prasmes paslēpt.

Jau vēstīts, ka SOK izpildkomiteja otrdien par dopinga pārkāpumiem uz nenoteiktu laiku diskvalificēja Krievijas Olimpisko komiteju, bet Krievijas sportisti, kas nav pieļāvuši dopinga pārkāpumus, 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs varēs startēt kā neitrāli atlēti zem SOK karoga. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti