Pēc mājsēdes sporta sacensības Latvijā būs «zaļajā režīmā» vai burbuļa formātā

Sporta jomā pēc mājsēdes beigām no 15. novembra visas sacensības Latvijā risināsies epidemioloģiski drošā vidē jeb ''zaļajā režīmā'', savukārt izņēmuma statusā būs starptautiski pasākumi, kas varēs notikt arī daļēji drošā vidē, bet epidemioloģiski drošā burbulī, otrdien informēja par nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija. 

Covid-19 izplatības ierobežošanai sporta jomā pamatā tiks saglabātas prasības, kas bija spēkā no 11. līdz 20. oktobrim. 

Prasību par darbību ''zaļajā režīmā'' attiecinās arī uz Latvijas izlasēm, tai skaitā jauniešu un junioru izlasēm, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistiem, komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sportistiem, kā arī Murjāņu Sporta ģimnāzijas un augstas klases sportistu sagatavošanas centru izglītojamo sporta treniņu norisi. 

''Zaļais režīms'' ir vide, kur visi iesaistītie ir vakcinēti pret Covid-19 vai šo slimību pārslimojuši. 

Epidemioloģiski drošā vidē jeb ''zaļajā režīmā'' turpmāk būs jārisinās arī visām sacensībām komandu sporta spēļu augstākajās līgās.

Starptautiskiem sporta pasākumiem burbuļa formāts paredz pilnīgi nošķirt sacensību organizēšanā un norisēs iesaistītās un neiesaistītās personas. Tāpat jānodrošina regulāra visu personu testēšana pret Covid-19 un citu drošības protokolā Covid-19 izplatības novēršanai noteikto prasību izpilde. Prasība par testēšanu attieksies arī uz personām ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Burbuļa formāta prasības būs spēkā arī Latvijas sportistiem un ikvienai sacensību organizēšanā un norisēs iesaistītai personai no Latvijas. 

Lai mazinātu Covid-19 izplatību skatītāju vidū, faniem sporta sacensību norises laikā arī pārtraukumos būs liegts pārvietoties. 

Lai izvērtētu papildu prasības drošai iekštelpu treniņu norisei bērniem līdz 12 gadiem, IZM sadarbībā ar attiecīgo sporta veidu federācijām plāno izmēģinājuma projektus hokejā, daiļslidošanā un šorttrekā ledus hallēs, kā arī sporta peldēšanā publiskas lietošanas peldbaseinos. Tas IZM skatījumā ļautu perspektīvā paplašināt iekštelpu treniņu iespējas bērniem līdz 12 gadu vecumam, kuriem vēl nav iespējams vakcinēties pret Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt