Pasaules Veselības organizācijas padomnieks: Sportā pirmās var atgriezties vietējās norises

Vietēja pasākumiem ir labākas iespējas atgriezties apritē pēc pandēmijas ierobežojumu atvieglošanas, lai gan lielākā uzmanība ir pievērsta augstākā līmeņa sacensībām, par Pasaules Veselības organizācijas padomnieka Braiena Makloskija teikto trešdien vēstīja BBC. 

Gandrīz visur pasaulē sporta aktivitātes Covid-19 dēļ ir apstājušās, bet sporta organizācijas analizē situācijas virzību un sarunās ar varas struktūrām meklē iespējas atsākt sacensības. Ierobežojumiem pakāpeniski atslābstot, iespējas labāk varēs izmantot zemāka līmeņa sacensību rīkotāji, uzskata Makloskijs, kurš 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs bija atbildīgs par sabiedrības veselības jautājumiem.

"Jo lielākas sacensības, jo mazāka iespēja tās aizvadīt droši," teica Makloskijs. "Ir daudz sarežģītāk noorganizēt pasākumu, kas paredz lielu ceļošanu valstī vai starp valstīm. Vietējas futbola vai skriešanas sacīkstes ir daudz vienkāršākas. Šovasar sarīkot lielākus pasākumus būs liels izaicinājums."

Makloskijs uzskata par iespējumu atsākt sezonu Anglijas futbola Premjerlīgā, taču uzsvēra, ka kontakta sporta veidos ir sarežģītāk samazināt infekcijas pārnešanas risku. Savukārt spēļu rīkošana bez skatītājiem varētu pasliktināt futbola tēlu, jo radītu iespaidu, ka nauda ir svarīgāka par faniem, piebilda eksperts.

Savukārt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs trešdien vēstulē pasaules olimpiskajai kustībai pieļāva iespēju, ka starptautisku sporta sacensību skaits pēc koronavīrusa pandēmijas būs mazāks nekā pirms tās. Pašreizējā veselības krīze izraisīs ilgstošu un dziļu ekonomikas krīzi, kas ietekmēs sportu un organizatoru finansiālās iespējas, paskaidroja SOK prezidents. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti