Pasaules Antidopinga aģentūra vēlas pagarināt sankcijas pret Krieviju

Pasaules antidopinga aģentūras Atbilstības pārbaudes komiteja aicinājusi atzīt Krievijas Antidopinga aģentūru par neatbilstošu noteikumiem, tādējādi pagarinot sankcijas pret lielvalsti. Gadījumā, ja Pasaules antidopinga aģentūras vadība pieņems lēmumu realizēt rekomendācijas, Krievijai, visticamāk, nāksies izlaist nākamā gada vasaras Olimpiādi Tokijā. Tikmēr no amata sestdien atkāpies Krievijas Vieglatlētikas federācijas prezidents.

Pasaules antidopinga aģentūras izpildkomiteja 9.decembrī pulcēsies uz sēdi, lai spriestu par Krievijas Antidopinga aģentūras nākotni. Vēl pirms sēdes, Pasaules antidopinga aģentūras Atbilstības pārbaudes komiteja aicinājusi atzīt Krievijas Antidopinga aģentūru par neatbilstošu noteikumiem, atkārtoti izslēdzot to no biedru loka. Jau pagājušajā nedēļā Atbilstības pārbaudes komitejas vadītājs Džonatans Teilors norādīja, ka Krievija turpmāk vairs nevar cerēt uz kompromisiem no Pasaules antidopinga aģentūras puses.

Pasaules antidopinga aģentūras Atbilstības pārbaudes komiteja aicinājusi atzīt Krievijas Antidopinga aģentūru par neatbilstošu noteikumiemRihards Plūme

Aģentūras ziņojumā teikts, ka saņemtās Atbilstības pārbaudes komitejas rekomendācijas ir nosūtītas Izpildkomitejai, un saistītas ar pašreiz izskatīto lietu pret Krieviju un tās antidopinga aģentūru. Paziņojumā iekļautajās rekomendācijās arī aicināts Krievijas Antidopinga aģentūru sodīt pēc Starptautiskā kodeksa noteikumiem, norādot procedūru, kādā veidā Krievija atkal varētu tikt atzīta par Pasaules antidopinga aģentūras biedru.

Gadījumā, ja Pasaules antidopinga aģentūras vadība pieņems lēmumu realizēt rekomendācijas, Krievijai, visticamāk, nāksies izlaist nākamā gada vasaras Olimpiādi Tokijā. Krievijas Antidopinga aģentūras vadītājs Jurijs Ganuss šodien atzina, ka rekomendācijas, visticamāk, tiks realizētas. Krievu sportistiem tika liegts piedalīties arī pagājušā gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, jo tika uzsvērts, ka Krievijā ir izveidota valsts atbalstīta dopinga lietošanas sistēma.

Savukārt Vieglatlētikas integritātes vienība apsūdz Krievijas Vieglatlētikas federāciju un tās vadību antidopinga noteikumu pārkāpuma piesegšanā. Starp apsūdzētajām personām ir arī federācijas prezidents Dmitrijs Šļahtins un izpilddirektors Aleksandrs Parkins. Jau vasarā mediji ziņoja, ka federācija palīdzējusi augstlēcējam Daņilam Lisenko izvairīties no diskvalifikācijas par to, ka viņš pērn pirms Eiropas čempionāta nav dopinga uzraugiem ziņojis par savu atrašanās vietu.

Kopā ar Krievijas Antidopinga aģentūru veiktā izmeklēšana ilga 15 mēnešus, bet tās pēdējā fāzē no šī gada aprīļa līdz novembrim tika veiktas 22 liecinieku intervijas, pārbaudītas 14 elektronisko sakaru iekārtas, pārbaudīti seši terabaiti ar datiem un no krievu uz angļu valodu tulkoti aptuveni 7000 dokumentu.

Ņemot vērā Pasaules antidopinga aģentūras antidopinga kodeksu, apsūdzības viltošanā un dalībā nelikumīgā shēmā izvirzītas Šļahtinam, Parkinam, un vairākām citām federācijas amatpersonām. Šļahtins sestdien paziņoja par savu atkāpšanos no amata un viņa vietā tika iecelta antidopinga aģentūras sporta direktore Jūlija Tarasenko. Viņa atzina, ka federācija šobrīd ir ļoti grūtā situācijā, taču sportisti no tā nedrīkstētu ciest.

Federācijai līdz 12.decembrim ir jāatbild apsūdzībai, lai Vieglatlētikas integritātes vienības valde varētu lietu nodot „World Athletics” Padomei. Tā, balstoties uz antidopinga noteikumiem, var lemt par tālākajām sankcijām. Ja tiktu pierādīta federācijas vaina, Krievijas vieglatlēti var tikt diskvalificēti no 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, tāpat kā viņi nevarēja piedalīties Riodežaneiro Olimpiādē. „World Athletics” par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem diskvalificēja federāciju 2015.gadā un tā vairākkārt pagarinājusi tās sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt