Par sporta spēļu sarunāšanu varēs piemērot cietumsodu

Par manipulāciju ar sporta spēļu rezultātiem, kas līdz ar Saeimas lēmumu tiek aizliegts, paredzēs bargākus sodus, tostarp varēs piemērot reālu cietumsodu uz laiku līdz vienam gadam, informēja parlamentā.

Saeima ceturtdien, 28.janvārī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sporta likumā, kas nosaka aizliegumu manipulēt ar sporta sacensību rezultātiem, kā arī paredz par pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību.

Grozījumi noteic, ka manipulācijas ar sporta sacensībām ir jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu. Likums stāsies spēkā 1.martā.

Tāpat atbalstīti grozījumi Krimināllikumā, kas paredz bargākus sodus par sporta spēļu rezultātu sarunāšanu. Saskaņā ar tiem varēs piemērot reālu cietumsodu - brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam.

Arī patlaban par sporta spēļu rezultātu ietekmēšanu var piemērot kriminālatbildību, taču praksē pants par krāpšanu nestrādā un ir grūti saukt pie atbildības iesaistītās personas, kā arī noteikt cietušos, iepriekš skaidroja policijas pārstāvji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti