Par manipulācijām ar sporta sacensībām varēs piemērot cietumsodu līdz pat 12 gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Tieslietu ministrija (TM) izstrādājusi Krimināllikuma grozījumu projektu, paredzot, ka par manipulācijām ar sporta sacensībām varēs piemērot cietumsodu.

Tiek norādīts, ka visbiežāk manipulācijas konstatētas tādos sporta veidos kā teniss, zirgu skriešana, biljards un futbols.

Grozījumos paredzēts, ka par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt par minētajām darbībām, ja tās saistītas ar materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trīs gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat iecerēts, ka gadījumā, ja minētos pārkāpumus izdarījusi organizēta grupa vai tas izdarīts lielā apmērā, varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

TM cer, ka šie grozījumi būs spēkā no nākamā gada 1.janvāra.

Savukārt Sporta likumu iecerēts papildināt ar normu, kas paredz, ka manipulācijas ar sporta sacensībām ir jebkāda darbība, kas vērsta uz sporta sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu, vai kas izdarīta ar nolūku ietekmēt sporta sacensību gaitu vai rezultātu. Plānots uzsvērt, ka manipulācijas ir aizliegtas, kā arī noteikt, ka sportistiem, sporta organizācijām, sporta darbiniekiem un sporta speciālistiem ir pienākums īstenot visas manipulāciju novēršanai nepieciešamās darbības.

Tādējādi tiek izcelta viena no lielākajām sporta vērtībām - sporta neparedzamība, norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks un Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Tāpat TM skaidroja, ka kopš 2014.gada ir Eiropas Padomes konvencija par manipulācijām sportā. Tajā ir apkopota vienota starptautiskā prakse un pieredze, kā arī apkopoti, secinājumi, kā cīnīties ar šādiem gadījumiem - manipulācijām sportā.

Līdz šim Krimināllikums par šāda veida noziedzīga nodarījuma realizēšanu paredzēja, ka pie kriminālatbildības personu var saukt, piemēram, pēc Krimināllikuma panta par krāpšanu, Krimināllikuma panta par tirdzniecību ar ietekmi, kā arī Krimināllikuma panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, atzīmēja TM.

TM arī vērsa uzmanību, ka Krimināllikuma panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu trešā daļa paredz brīvības atņemšanas sodu pat līdz 12 gadiem. Līdz ar to, saskaitot kopā sodus, kas, piemēram, paredzēts gan šajā attiecīgajā Krimināllikuma panta daļā, gan TM sagatavotajā Krimināllikuma panta projektā, kas par manipulācijām ar sporta sacensībām paredz līdz pat pieciem gadiem brīvības atņemšanas sodu, var sanākt pat vairāk nekā 12 gadu brīvības atņemšanas sods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti