Pēcpusdiena

Veikals "Maxima" pie Gaiļezera slimnīcas var apgrūtinātu piekļūšanu stacionāram

Pēcpusdiena

NEPLP vērtē Valsts kontroles revīzijas secinājumus par sabiedrisko mediju darbību

Pārdala 1,2 miljonu eiro no Paralimpiskā sporta centra izveidei piešķirtajiem līdzekļiem

Olimpiskā komiteja iebilst pret ministrijas nostāju papildu naudas dalīšanā sportam

Ministru kabinets otrdien piekrita vairākiem sporta objektiem pārdalīt 1,2 miljonus eiro, tomēr Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) neapmierina lēmuma pieņemšanas veids un priekšrokas došana sporta objektu, nevis atlētu finansēšanā, liecina LOK informācija.

No Paralimpiskā sporta centra izveidei 2018.gadam piešķirtajiem līdzekļiem tenisa centra "Lielupe" attīstības projekta pabeigšanai paredzēti 500 000 eiro, futbola kluba "Jelgava" treniņbāzes izveides projekta pabeigšanai - 450 000 eiro, kultūras "Daugavas" stadiona inventāram un aprīkojuma iegādei, kā arī darbības nodrošināšanai - 175 000 eiro, savukārt Murjāņu Sporta ģimnāzijas infrastruktūrai - 75 000 eiro.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais lēmumprojekts tika sagatavots sasteigti un ignorējot Nacionālo sporta padomi, uzskata Olimpiskajā komitejā. LOK neatbalsta un norobežojas no šādas lēmuma sagatavošanas procedūras un kārtības, kā arī aicina IZM vadīties pēc pašas deklarētajiem labas pārvaldības principiem.

LOK saskata, ka lēmums par finansējuma pārdalīšanu neatbilst sporta organizāciju interesēm un nav saskaņots Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītajā Nacionālajā sporta padomē.

Savukārt IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs Latvijas Radio sacīja, ka, pārdalot Paralimpiskajam sporta centram sākotnēji paredzētos līdzekļus tika vērtētas citas sporta infrastruktūras vajadzības, nevis ziedojumu kompensēšana. Tādēļ nauda pirmkārt tikusi atvēlēta ar valsts līdzfinansējumu sāktiem valsts nozīmes sporta infrastruktūras projektiem. Severs piebilda, ka valsts neatsakās no Paralimpiskā centra projekta, bet par finansējumu tam būs jālemj nākamajai valdībai. 

Paralimpiskā sporta centra projekta virzībā nav paveikts pietiekami, lai jau 2018.gadā varētu apgūt iepriekš atvēlētos 1,2 miljonus eiro vai vismaz daļu piešķirtās summas. Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte Latvijas Radio pastāstīja, ka nezina, kādēļ līdz 1.jūnijam IZM ar viņas vadīto organizāciju nenoslēdza līgumu par Paralimpiskā centra projekta turpinājumu un neatbildēja uz vēstulēm. 

Savukārt LOK prezidents Aldons Vrubļevskis Latvijas Radio pauda neapmierinātību ar IZM darba metodēm, septembrī rakstītu FK "Jelgava" vēstuli ministrijā tagad atzīstot par tik steidzamu, ka privāta kluba parādu segšanai piešķir teju pusmiljonu eiro. Par lielāko problēmu IZM darbībā Vrubļevskis nosauca finansējuma piešķiršanas kritēriju neesamību, sadalot 1,2 miljonus eiro neskaidriem mērķiem. Tajā pašā laikā finanšu problēmās nokļuvušās Latvijas Biatlona federācijas pieteikums ievērību neesot guvis. Nacionālajā sporta padomē Paralimpiskā centra jautājums tika skatīts divas reizes, bet ne reizi netika pieminēts, ka tam atvēlēto finansējumu varētu pārdalīt, piebilda LOK prezidents.

Vrubļevskis pauda apņēmību runāt ar katru Saeimā ievēlēto partiju, lai sports tiktu iekļauts valdības deklarācijā un saņemtu ne mazāku valsts finansējumu kā līdz šim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti