Dienas ziņas

Nedēļas beigās – pāreja uz ziemas laiku

Dienas ziņas

Rāznas ezerā pastiprināti kontrolē zvejniekus

Atjauno Murjāņu sporta ģimnāzijas kompleksu

Murjāņu sporta ģimnāzijas renovāciju plāno pabeigt vasarā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai topošie sportisti varētu trenēties atbilstošos apstākļos un cīnīties par sasniegumiem sportā pilnvērtīgi, šobrīd rit Murjāņu sporta ģimnāzijas ēku atjaunošana. Kopumā šis projekts izmaksā ap 2,5 miljoniem eiro.

Neapmierinoši treniņu un sadzīves apstākļi pēdējos gadus bija Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņu ikdiena. Sporta hallei tecēja jumts, mācību telpas nevēdināmas un drēgnas dienesta viesnīcas. Pērn sportistu kalves attīstībai no valsts budžeta piešķirti vairāk nekā divi miljoni eiro, kam šī gada vasarā sekoja vērienīgākā ģimnāzijas sporta kompleksa rekonstrukcija 50 gadu pastāvēšanas laikā.

Projekts par esošo ēku atjaunošanu un jauna sporta kompleksa būvniecību tika izveidots pirms pieciem gadiem. Sākotnēji valdība projektu atbalstīja, bet vēlāk Murjāņu sporta ģimnāzijas attīstībai paredzētais finansējums tika sadalīts vairāku nacionālu sporta būvju celtniecībai.

Ingrīda Amantova - Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore - norādīja: “Domāju, ka sākumā gribēja dikti daudz un visu uzreiz, jo viss sporta veidiem nepieciešamais tika ar federācijām saskaņots. Praktiski tikai pats nepieciešamais, bet, visu saliekot kopā, tas cipars sanāca ļoti, ļoti liels.”

Paredzētā summa skolas attīstībai bija teju astoņi miljoni eiro. Pērn, nomainoties sporta ģimnāzijas vadībai, būvniecības projekts pārveidots, lai ar mazāku finansējumu uzlabotu esošo kompleksu. Tagad tiek atjaunota sporta halle, kurā pēc pārbūves vienlaicīgi varēs trenēties vismaz 80 sportistu.

 “Kopējās izmaksas šim projektam ir aptuveni 2,5 miljoni eiro, kas ir saistīts ar sporta zāles, manēžas renovāciju, skolas siltināšanu un logu nomaiņu, fasādes remontu,” pastāstīja Murjāņu sporta ģimnāzijas izpilddirektors Edgars Bricis.

Sporta hallei paredzēts paplašināt sānu sienas, ierīkot vieglatlētikas skrejceļu, šķēpmešanas sektoru un vairākas atlētikas un vingrošanas zāles. “Praktiski tā būs tā telpa, tā vieta, kas šobrīd te ir ļoti vitāli nepieciešama,” atzina Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore Ingrīda Amantova. Savukārt Bricis piebilda, ka atjaunotās telpas tiešām būs tādas, lai sportisti, bērni varētu trenēties un cīnīties par sasniegumiem pilnvērtīgi.

Līdz šim pabeigti halles pamatu būvdarbi un drīz noslēgsies darbs pie inženiertīklu izveides, kam tālāk sekos mūrēšanas un metāla konstrukciju montāžas darbi. Būvnieki norāda, ka, rekonstruējot ēku, nākas atklāt jaunas problēmas, kuras nepieciešams risināt.

Vienlaicīgi ar sporta halles renovēšanu notiek arī mācību korpusa un dienesta viesnīcas siltināšana un logu nomaiņa. Kā norāda skolas vadība, šo ēku logi ir 50 gadu veci un vairākās telpās tos nav pat iespējams atvērt. Kompleksa rekonstrukciju plāno pabeigt nākamā gada vasarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti