Sporta studija

Latvijas volejbola vēsturē zīmīgākie panākumi

Sporta studija

Sporta studija

Murjāņu Sporta ģimnāzijā aiz skaistas fasādes laika zoba sagrauzta vide

Murjāņu Sporta ģimnāzijā aiz skaistas fasādes laika zoba sagrauzta vide

Lai gan Murjāņu Sporta ģimnāzija no malas izskatās gana iespaidīgi un moderni, aiz atjaunotās fasādes slēpjas diezgan bēdīga aina. Lai mācību iestāde kļūtu mūsdienīga un konkurētspējīga, ir jāiegulda infrastruktūrā.

Arī 53 gadus pēc Rīgas Kinostudijas sižeta par Murjāņu Sporta skolas infrastruktūras sakārtošanu tapšanas jautājums par bāzes uzlabošanu ir aktuāls. Kopš aprīļa, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja līdzšinējo Murjāņu skolas direktori Ingrīdu Amantovu, direktora pienākumu izpildītājs ir Sergejs Čevers. Murjāņu skolas absolvents atzīst, ka kopš 80. gadu sākuma daudz kas šeit nemaz nav mainījies.

“Kaut kur tas laiks ir apstājies,” “Sporta studijai” stāsta Čevers, atceroties, ka ar mammu šeit braucis un viņa priecājusies, cik skaisti te izskatās, turklāt arī piebildusi, ka tad, kad pats Sergejs te mācījies, tik skaisti neesot bijis.

Skatoties no ārpuses, mammai var piekrist. Taču Sergejs parāda, kas slēpjas aiz atjaunotās fasādes – dažās vietās aina ir diezgan atbaidoša – tekoši jumti, nolupusi krāsa, liels mitrums un pelējuma smaka. Čevers uzskata, ka kāds ir zadzis naudu, jo finanses bija piešķirtas, bet to izlietojums ir zem jautājuma zīmes.

Rūķis – tā murjānieši dēvē vēsturisko būvi, kas vēsajos gada mēnešos tiek apsildīta ar milzīgiem sildītājiem. Šeit daudz trenējas kamaniņu braucēji. Ar kamaniņu federācijas atbalstu tiek remontētas palīgtelpas, kur gatavot kamanas. Par pašas halles esamību gan pastāv lielas bažas.

Bet valsts turpina stutēt Murjāņu pastāvēšanu, piešķirtais finansējums ļāvis atjaunot nefunkcionējošās ugunsdzēsības drošības sistēmas, nomainīt vecās kanalizācijas caurules, tāpat šobrīd tiek renovētas internāta telpas un notiek darbs pie stadiona labiekārtošanas. Pēdējo gadu apjomīgākie darbi ir  halles un trenažieru zāles atjaunošana 2015. gadā.

Murjāņu hallē regulāri trenējas viens no šī brīža labākajiem Latvijas šķēpmetējiem Gatis Čakšs, kurš šo skolu absolvēja pirms sešiem gadiem. Murjāņus viņš ieteicis vairākiem paziņām, arī savam brālim. Čakšs neslēpj – kad mācījies pirms sešiem gadiem, viss izskatījies savādāk. Tagad viss esot labāk un manēžā ir labi trenēties.

Murjāņi ir zaudējuši savu prestižu, un vēl ir daudz jāstrādā, lai šo vietu varētu saukt par mūsdienīgu, atzīst Čevers. Lai konkurētu ar citām sporta bāzēm, ir nepieciešams pārstrukturēt sporta programmas, iespējams, samazināt skolēnu skaitu. Pērn skolu absolvēja 17 jaunieši, bet sportot turpina mazāk kā puse – šis fakts liek aizdomāties.

Šobrīd Murjāņu Sporta ģimnāzijā mācās 375 audzēkņi – Murjāņos 148, Majoros 49, Lielupē 105 un Siguldā 73.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti