Ministre Šuplinska aicina ierobežojumiem pakļautos sportotājus uzlabot fizisko formu

Cīņā pret Covid-19 papildus ieviestie pagaidu ierobežojumi neliedz sportistiem darboties fiziskās formas uzlabošanai, kā arī pievērsties vairākiem citiem nepieciešamajiem sagatavotības elementiem, ceturtdien žurnālistiem teica par sporta nozari atbildīgā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Ministre uzsvēra, ka sportošana nav aizliegta arī trijās nedēļās no 17.oktobra līdz 6.novembrim, kad noteikti papildu ierobežojumi, bet jāievēro valdības pieņemtie noteikumi. Šuplinska aicināja sportot un pauda cerību, ka mežu trases un ielas būs pilnas ar skrējējiem un vingrotājiem.   

Ilga Šuplinska par sporta aktivitāšu iespējāmPaula Dēvica

Savukārt sporta spēlēs Šuplinska saskata, ka treneriem liels uzsvars jāliek uz fizisko sagatavotību.

"Kad mēs skatāmies kādu sporta spēli, [redzam, ka] mums bieži vien pietrūkst tieši tā fiziskā sagatavotība, kas neļauj izturēt to laiku," teica ministre. "Arī taktika un psiholoģija - tas ļoti labi noderēs šim laikam," viņa piebilda.

Daļa sporta entuziastu ir vīlušies un uzskata, ka iespēja izplatīt vīrusu treniņos ir zemāka nekā, piemēram, privātās ballītēs, kādās atļauts pulcēties līdz 30 cilvēkiem. Šie cilvēki viedokli pauž sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #gribusportot.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs atgādināja, ka treniņi tiek terminēti ierobežoti līdz 6.novembrim. Grupās arvien drīkstēs trenēties āra apstākļos, bet neizmantojot ģērbtuves, kā arī individuāli vai attālināti. Grupā drīkst būt līdz 30 cilvēkiem, ieskaitot treneri.

Savukārt individuāli treniņi ir atļauti vienam audzēknim ar vienu treneri, bet nav ierobežojumu kopā trenēties vienas ģimenes pārstāvjiem, piemēram, brāļiem vai māsām, paskaidroja Severs. Sporta skolām IZM iesaka āra vai attālinātus treniņus.

Bez ierobežojumiem treniņus varēs turpināt pieaugušo Latvijas izlases sportisti gan telpās, gan ārpus tām, kā arī Latvijas Olimpiskās vienības un Paralimpiskās vienības dalībnieki. Nav ierobežojumu arī augstāko līgu pieaugušo komandām sporta spēlēs. Nepilngadīgie komandu dalībnieki drīkst trenēties ārpus telpām vai individuāli. Ierobežojumi attiecināmi arī uz treniņnometņu dalībniekiem. 

Severs informēja, ka sporta pasākumi no 17.oktobra līdz 6.novembrim ir aizliegti, izņemot stingri reglamentētas starptautiskas sacensības, kas ir starptautisko federāciju kalendāros, un kur rīkotājiem ir noteikts ievērot papildu drošības prasības. Drīkst notikt arī sacensības sporta spēļu veidos augstākajā līgā pieaugušajiem. 

Atzinīgi Severs novērtēja sporta veidu federāciju ātro un apzinīgo reakciju uz valdības lēmumiem, apturot sacensības zemākajās līgās.

Publiski pasākumi ārpus telpām, tostarp sportā, drīkst pulcēt ne vairāk kā 1000 cilvēku, ievērojot atļauto 50% vietu noslodzes maksimumu. Telpās maksimums ir 500 cilvēku arī ar 50% vietu noslodzi, apmeklētājiem atrodoties fiksētās sēdvietās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti