Panorāma

Panorāma

Panorāma

Paplašina KNAB pilnvaras

Visā pasaulē pieprasa mildronātu

Meldonija skandāls sportā izraisa pieprasījuma pieaugumu pēc «Mildronāta»

Aizvien jauni pasaules klases sportisti atzīstas, ka lietojuši Latvijā radīto preparātu “Mildronāts”, un kopš gada sākuma aizliegtās vielas meldonija klātbūtne organismā viņiem var maksāt gan dalību sporta spēlēs, gan turpmāko karjeru sportā. Taču līdz ar šiem paziņojumiem pieprasījums pēc šī medikamenta nevis sarūk, bet aug.

Zāļu ražotājuzņēmumā  ienāk pieprasījumi no visiem kontinentiem, kur ārsti un sporta federācijas pieprasa šo preparātu. Savukārt preparāta izgudrotājs Ivars Kalviņš nokļuvis kameru un mikrofonu krustugunīs. Viņu vēlas intervēt visi – gan BBC, gan CNN, gan “Wall Street Journal” un citi pasaulē atzīti mediji.

“Visas pasaules žurnālisti grib zināt, kas ir “Mildronāts” un kāpēc tas pēkšņi ir aizliegts? Jo pamata jau nav,” norādīja Kalviņš. “Dopings ir viela, kas ilgtermiņā ietekmē negatīvi. Jā, sasniegumi ir lielāki, bet sievietes kļūst par vīriešiem, vīrieši kļūst impotenti, un notiek vēl nez kas.

“Mildronāts” nav dopings, es domāju, tieši pretēji, visiem sportistiem vajag rekomendēt “Mildronātu”, jo tas aizsargā sirsniņu slodzes gadījumā, un tad nebūs tā, ka pēc maratona nokrīt un steigšus jārauj uz Frankfurti, lai glābtu. “Mildronāts” aizsargā!" pauda Kalviņš

Tikmēr šo zāļu ražotājam ienāk pieprasījumi no visas pasaules, ieskaitot Čīli, Honkongu, Kanādu, Brazīliju. Pēc pasaules klases sportistu atzīšanās “Mildronāta” lietošanā ārsti, sporta federācijas, studenti visā pasaulē lūdz to piegādāt. Uzņēmuma interneta mājaslapa no pārslodzes pa dienu nedarbojas.

Pagaidām zāles uzņēmums var saražot ar esošo jaudu – darbiniekiem un iekārtām, bet pieļauj, ka pieaugot pieprasījuma, varētu nākties pārkārtot arī ražošanas līniju.  

Savukārt Pasaules antidopinga aģentūras lēmumu par “Mildronāta” iekļaušanu aizliegto vielu sarakstā “Grindeks” gribēja apstrīdēt tiesā, taču  tādas iespējas nav. Uzņēmums vēlas panākt, lai zāles jau nākamgad izņemtu no aizliegto preparātu saraksta.

“Mēs joprojām neesam saņēmuši pamatojumu – kāpēc tur ir iekļauts, mēs tagad vācam pierādījumus, lai izņemtu,” pastāstīja AS “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

“Mildronāts” jau līdz šim atzīts par vienu no Latvijas veiksmes stāstiem. Bet notiekošais pašlaik vismaz tā izgudrotājam un ražotājam liek domāt, ka “Mildronāts” piedzīvo vēl nebijušu popularitātes vilni.

Jāpiebilst, ka “Mildronāta” patenta aizsardzības termiņš ir beidzies teju pirms desmit gadiem. Latvijā medikamentu ar nosaukumu “Meldonium” ražo “Olainfarm”. Bet Krievijā, Gruzijā, Baltkrievijā un citās valstīs šis preparāts vairāk pazīstams kā meldonijs, karionats, medaterns, midromakss un mildrokards.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt