Medicīniski drošai sacensību rīkošanai Latvijā izstrādās vienotus noteikumus

Medicīniski drošai sacensību un treniņu norisei ir nepieciešams izstrādāt vienotus noteikumus, kas mazinās riskus sportistu veselībai, Latvijas Radio teica Latvijas Ārstu biedrības prezidents un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes loceklis Pēteris Apinis.

Noteikumus LSFP plāno izstrādāt kopā ar Latvijas Sporta medicīnas asociāciju.

Nevar risināties sacensības vai treniņi, kuros nav drošu un stabilu nestuvju, kā arī kakla imobilizācijas aprīkojuma un modernu pārsienamo materiālu, ar kuriem var apturēt arī lielu asiņošanu, uzsvēra Apinis. 

Nepieciešamā aprīkojuma lietošanai nevajadzēs lielu apmācību - pietiks ar 15 minūtēm, lai instruētie treneri nepieciešamības situācijā spētu pienācīgi rīkoties.

Plašāku publicitāti guva janvārī notikusī Ziemas kausa spēle futbolā, kur virslīgas klubu "Metta/LU" un Jūrmalas "Spartaka" mačā "Elektrum" Olimpiskajā centrā palīdzības sniegšanai savainotam spēlētājam laukumā nestuvju vietā tika iznesta galda virsma. Futbolists laukumu gan pameta saviem spēkiem, tomēr negadījums apliecināja, ka hallē nebija traumēta sportista pārvietošanai atbilstoša aprīkojuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti