Lielbritānija maina sporta finansēšanas stratēģiju, atbalstīs ne tikai līderus

Lielbritānijā sporta finansēšanas politikā ieviesīs izmaiņas, kas paredz valsts atbalstu ne tikai medaļu pretendentiem, paverot plašākas iespējas dažādu sporta veidu pārstāvjiem. Ar jauno stratēģiju valdības aģentūra "UK Sport" iepazīstināja otrdien Londonā, vēstīja insidethegames.biz.

Pēc jaunā modeļa finansējumu paredz sākt dalīt 2021.gada aprīlī, nodrošinot atbalstu britu sportistiem ceļā uz 2024. un 2028.gada olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm. "UK Sport" pārskatīja līdzšinējo nostāju, kura veiksmīgi palīdzēja kaldināt Lielbritānijas atlētu arvien augstākus panākumus olimpiskajās spēlēs.

Tomēr "UK Sport" līdzšinējo pieeju arī kritizēja, it īpaši nacionālās sporta veidu federācijas, kam, nesasniedzot medaļu mērķus, apcirpa finansējumu. Kritika bija arī par naudas nepiešķiršanu atsevišķiem sporta veidiem, piemēram, basketbolam, ignorējot tā sociālo lomu problēmu pusaudžu iesaistīšanā. 

Jaunā pieeja paredz trīs līmeņu finansējumu, lai nodrošinātu iespējas labākajiem cīnīties par medaļām, vienlaicīgi arī veicinot plašāku pārstāvību nākamo elites sportistu rindās un finansēto sporta veidu dažādību. Augstākajā finansējuma līmenī ir sportisti ar izredzēm iegūt medaļas četru gadu olimpiskajā ciklā, pakāpi zemāk ierindoti atlēti, kas varētu kļūt par medaļniekiem četru līdz astoņu gadu laikā, bet trešais ir attīstības līmenis. Finanšu ieguldīšana attīstības līmenī palīdzēs jauniem atlētiem un sporta veidiem, kam olimpisku panākumu gūšanai nepieciešams ilgāks laiks. 

Galvenais "UK Sport" stratēģijas mērķis ir iedvesmot jaunās paaudzes atlētus tiekties pēc augstākajiem panākumiem un iedrošināt pēc iespējas vairāk cilvēku iesaistīties sportā. 

"UK Sport" vadītāja Ketrina Greindžere ir pārliecināta, ka jaunā stratēģija palīdzēs britiem saglabāt augstu konkurētspēju cīņā par medaļām, tajā pašā laikā iedvesmojot arī citas sporta kopienas gūt panākumus augstu sasniegumu sportā. "UK Sport" ik gadu sadala apmēram 114 miljonus eiro no Nacionālās loterijas un valdības nodrošinātajām finansēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti