Lielāko valsts atbalstu ziemas sportā paredz sešu sporta veidu Latvijas atlētiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielāko valsts finanšu atbalstu ziemas sporta veidos nākamajā sezonā saņems sešu sporta veidu atlēti, kas pārstāv kamaniņu sportu, bobsleju, skeletonu, ātrslidošanu, biatlonu un daiļslidošanu, liecina Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) informācija. LOV dalībnieku sapulce trešdien izvērtēja ziemas sporta veidu sportistu sasniegumus aizvadītajā sezonā un nosauca vienības sastāvus 2019./2020.gada sezonai.

Visplašāk ar deviņiem sportistiem A sastāvā ir pārstāvēts kamaniņu sports, bet bobslejam ir iekļauti divi piloti un seši stūmēji. Arī pieredzējušais bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens ir atbalstāmo sportistu vidū un nav izslēgta iespēja, ka, pēc gada pauzes sacensībās atgriežoties pilotam Oskaram Melbārdim, varētu būt nepieciešama arī Dreiškena palīdzība. Lai gan Dreiškens kādu laiku jau nestartē, viņš uztur sevi atbilstošā formā un atbilst arī antidopinga noteikumu prasībām, lsm.lv pastāstīja LOV pārstāve Marita Vilciņa.

A sastāvā, kas paredz vislabāko nodrošinājumu, ir arī skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, ātrslidotājs Haralds Silovs, biatlonists Andrejs Rastorgujevs un daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Trijos LOV sastāvos apstiprināja 51 sportistu, kuri izpildīja atlases kritērijus 2018./2019.gada sacensību sezonā. LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis informēja, ka sasniegtie rezultāti ziemas sporta veidos joprojām ir augstā līmenī un atbalstu varēs saņemt arī jaunie sportisti, kuri 2020.gadā startēs Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Lozannā. LOV valde konceptuāli atbalstīja Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu sportistu kandidātu sastāva izveidošanu, un tā komplektēšana notiks sadarbībā ar ziemas sporta veidu federācijām.

Tuvākajā laikā LOV sadarbībā ar ziemas sporta veidu federācijām, treneriem un sportistiem slēgs līgumus, lai maijā varētu sākt finansēt atlētu gatavošanos nākamajai sezonai.

LOV pārziņā ir Latvijas labāko sportistu gatavošana olimpiskajām spēlēm un citiem nozīmīgākajiem starptautiskajiem startiem. LOV dalībnieki ir Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

LOV sastāvi 2019./2020.gada sezonā ziemas sporta veidos

A sastāvs        (22 sportisti)

Ātrslidošana – Haralds Silovs

Biatlons – Andrejs Rastorgujevs

Bobslejs – Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Oskars Ķibermanis, Matīss Miknis, Helvijs Lūsis, Intars Dambis

Daiļslidošana – Deniss Vasiļjevs

Skeletons – Martins Dukurs, Tomass Dukurs

Kamaniņu sports – Andris Šics, Juris Šics, Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš, Ulla Zirne, Elīza Cauce, Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Kendija Aparjode

Finansējuma apjoms sportista treniņu darba un sacensību atbalstam līdz 15 950 eiro.

B sastāvs        (22 sportisti)

Biatlons – Baiba Bendika

Bobslejs – Ralfs Bērziņš, Dāvis Spriņģis, Helvijs Babris, Edgars Nemme, Edgars Pirogs, Dāvis Kaufmanis, Lauris Kaufmanis

Kamaniņu sports – Kristens Putins, Imants Marcinkēvičs, Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots, Roberts Plūme, Gints Bērziņš

Skeletons – Krists Netlaus, Dārta Estere Zunte

Distanču slēpošana – Patrīcija Eiduka

Šorttreks – Kārlis Krūzbergs, Reinis Bērziņš, Roberts Krūzbergs, Endijs Vīgants

Daiļslidošana – Angelina Kučvaļska (ar LOV valdes lēmumu)

Finansējuma apjoms sportista treniņu darba un sacensību atbalstam līdz 11 200 eiro.

C sastāvs        (7 sportisti)

Kamaniņu sports – Riks Kristens Rozītis, Anda Upīte, Lūkass Krasts, Eduards Šēvics-Mikelšēvics

Skeletons - Endija Lāsma Tērauda, Mārtiņš Muižnieks.

Bobslejs - Māris Priekulis (ar LOV valdes lēmumu)

Finansējuma apjoms sportista treniņu darba un sacensību atbalstam līdz 2 800 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti