Lielākas sporta stipendijas saņems studējošie atlēti florbolā, daiļslidošanā un biatlonā

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) apstiprinātās Sporta stipendijas 2022./2023. studiju gadā lielākajā apmērā piešķīra florbolistiem Armandam Savinam un Krišjānim Tiltiņam, daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam, kā arī biatlonistei Sanitai Buliņai, trešdien informēja LSFP.

Lielākās LSFP Sporta stipendijas piešķīra 56 pretendentiem, bet lielākā individuālā summa ir paredzēta 1800 eiro. Visvairāk stipendiju ieguvēju – 15 – studē Latvijas Universitātē, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (13), Rīgas Tehniskajā universitātē (13), Rīgas Stradiņa universitātē (5), Daugavpils Universitātē (4), ir pārstāvētas arī citas izglītības iestādes.

Stipendiju ieguva 26 sporta veidu atlēti, un viņu vidū visplašāk ar astoņiem sportistiem ir pārstāvēts florbols, kā arī ir seši orientieristi, pieci vieglatlēti un četri smaiļotāji. Trīs sportisti pārstāv brīvo cīņu, šaušanas sportu un distanču slēpošanu, divi – biatlonu, motosporta disciplīnu spīdveju, kērlingu, dambreti, basketbolu un 3x3 basketbolu, bet pa vienam – daiļslidošanu, airēšanu, fitnesu, vingrošanu, boksu, peldēšanu, BMX riteņbraukšanu, triatlonu, šahu, galda tenisu, šosejas riteņbraukšanu, burāšanu un karatē.

Komisija izvērtēja rekordlielu studējošo sportistu pieteikumu skaitu, saņemot 114 kandidātu iesniegumus.

Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem piešķir kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot mācības ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Stipendija ir paredzēta akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

Pieteikties stipendijai aicināja visus Latvijas izlašu sportistus, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē un startē sporta veidos, kas ir pārstāvēti Starptautisko Sporta federāciju ģenerālajā asociācijā (GAISF), vai ir atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programmas, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laiku.

Stipendiju komisijas priekšsēdētāja, LSPA profesore Agita Ābele norādīja, ka duālas karjeras jēdziens kļūst arvien atpazīstamāks sportistu vidū, ko apliecina saņemtais rekordlielais stipendiju pieteikumu skaits.

"Sportistiem, kuri mērķē uz augstiem sasniegumiem, ir svarīgi just atbalstu un zināt, ka viņu līdzšinējie rezultāti sacensībās tiek novērtēti. Studēt un vienlaicīgi sportot ir tiešām grūti, tāpēc esmu patiesi priecīga un gandarīta, ka varam sportistiem dot iespēju sasniegt gan savus sporta, gan izglītības mērķus," paskaidroja Ābele.

Savukārt LSFP prezidents Einars Fogelis norādīja, ka Sporta stipendijas tiek piešķirtas jau piecpadsmito gadu pēc kārtas un tās mērķis ir veicināt augstas klases sportistu duālās karjeras attīstību.

"Ir svarīgi, ka ikviens atlēts vienlaikus sportista karjerai turpina ceļu uz augstāko izglītību. Tas nodrošinās to, ka viņš attīstīs sevi kā profesionāli un, noslēdzot sportista karjeru, varēs arī turpmāk dzīvot kvalitatīvu dzīvi," uzsvēra Fogelis.

Lemjot par stipendiju piešķiršanu, LSFP valde pamatojas uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas izstrādāta, vērtējot sportistu sekmes un sportiskos sasniegumus. LSFP Sporta stipendiju komisijā ir Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Augstskolu sporta savienības pārstāvji. Sporta stipendiju finanšu avots ir valsts budžeta līdzekļi.

Sporta stipendiju ieguvēji 2022./2023. akadēmiskajā gadā

  • 1800 eiro stipendija florbolistiem Armandam Savinam (LU) un Krišjānim Tiltiņam (RISEBA), daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam (DU), biatlonistei Sanitai Buliņai (LSPA)
  • 1600 eiro stipendija airētājai Lainei Rumpei (LSPA), brīvās cīņas sportistam Alanam Amirovam (DU), orientieristei Sandrai Grosbergai (LSPA), smaiļotājam Kārlim Dumpim (RSU)
  • 1400 eiro stipendija distanču slēpotājai Samantai Krampei (RTU) un motosportistam Francim Gustam (LSPA)
  • 1200 eiro stipendija fitnesa sportistei Vanesai Nikolai Belovai (LSPA), ložu šāvējiem Laurim Strautmanim un Emīlam Vasermanim (abi LSPA)
  • 1000 eiro stipendija kērlingistēm Evelīnai Baronei (LU) un Ērikai Patrīcijai Bitmetei (RTU), orientieristam Matīsam Saulītem (Tallinas Tehnoloģiju universitāte), biatlonistam Renāram Birkentālam (LU), vingrotājam Ričardam Plātem (RTU) un šāvējai Agatei Rašmanei (LSPA)
  • 800 eiro stipendija dambretistam Rihardam Helfrehtam (LU), distanču slēpotājam Raimo Vīgantam (LU), basketbolistei Anitai Megijai Miķelsonei (RSU), orientieristei Elzai Ķuzei (RTU), florbolistam Aivim Kusiņam (LSPA), brīvās cīņas sportistei Raminai Mamedovai (LSPA), bokserim Matvejam Prokudinam (RTU), florbolistam Andrejam Šķerbergam (LU), smaiļotājai Madarai Aldiņai (LSPA), peldētājam Rihardam Kahanovičam (RTU), vieglatlētei Kitijai Paulai Melnbārdei (LU, RTU)
  • 600 eiro stipendija florbolistei Kristiānai Elizabetei Krūmiņai (LU), motosportistam Oļegam Mihailovam (DU), vieglatlētam Sergejam Soklakovam (LSPA), BMX riteņbraucējam Mārtiņam Zadrakam (LU), brīvās cīņas sportistei Elmai Zeidlerei (LU), triatlonistam Artūram Liepam (RTU Rīgas Biznesa skola), distanču slēpotājam Sandijam Suhānovam (RTU), šahistam Rihardam Bekasovam (LU), galda tenisistam Danielam Koganam (LU), vieglatlētiem Dmitrijam Ļašenko (RTU) un Iļjai Petrušenko (LiepU), basketbolistam Dāvidam Vīksnem (LU), florbolistam Gustavam Griezītiem (RISEBA), basketbolistei Alisei Bruzinskai (RSU), šosejas riteņbraucējam Matīsam Kaļveršam (LSPA), orientieristei Annai Emīlijai Sutai (RTU), smaiļotājai Elizabetei Vīksnei (LSPA), florbolistei Laurai Gaugerei (RTU), dambretistei Gunāram Gribuškam (REA), orientieristam Kristapam Mierlaukam (RTU), florbolistei Annai Mūrniecei (LU), basketbolistam Valteram Briedim (LU), orientieristam Ilgvaram Caunem (LBTU), burātājai Esterei Paulai Kumpiņai (RSU), karatē sportistam Marijai Luīzei Muižniecei (RTU), vieglatētam Mikum Pētersonam (RSU).
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti