Latvijas ziemas sporta veidu federācijām sola labas papildu finansējuma izredzes

Ziedojumu apjoma samazināšanās dēļ Latvijas ziemas sporta veidu federācijām kļuvis problemātiski nodrošināt valsts izlašu sagatavošanos un startu starptautiskās sacensībās, tomēr situāciju varētu uzlabot papildu naudas piešķiršana no valsts budžeta. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs pirmdien Latvijas Radio teica, ir labas izredzes tikt pie papildu finansējuma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jautājumu par papildu finanšu piešķiršanu skatīs otrdien Ministru kabineta sēdē, un Severs saskata sporta veidu federācijām ļoti augstu pozitīva lēmuma iespēju. Jautājums jau ir saskaņots ar Finanšu ministriju, un ir atrasts finansējuma avots no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, paskaidroja Severs. 

Edgars Severs par papildu finansējuma piešķiršanu sportāMāris Bergs

Valdībā ir iesniegts rīkojuma projekts, kas paredz ziemas sporta federācijām papildus piešķirt 270 000 eiro. Katrai federācijai ir individuāli finansējuma mērķi, bet tos apvieno nepieciešamība sportistiem sagatavoties un startēt sacensībās 2019./2020. gada sezonā. 

Katrai federācijai ir noteikts finansējuma apmērs, ņemot vērā to iesniegtos finanšu pieprasījumus un sportistu skaitu Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV). Pieprasījums ir sagatavots pēc noteikta algoritma, lai valdībai būtu iespēja izvēlēties finansēšanas vidusceļu. 

Valdībā arī ir iesniegts pamatojums, kādēļ iesniegtais pieprasījums atbilst noteikumiem par finanšu saņemšanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti