Latvijas Sporta federāciju padome studiju stipendijas piešķir 23 sporta veidu atlētiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) sporta stipendijas 2020./ 2021. gadā saņems 51 studējošais atlēts 23 sporta veidos, pirmdien informēja LSFP. Stipendiātu vidū ir arī pasaules līmeņa sacensībās panākumus guvusī pludmales volejboliste Anastasija Kravčenoka un daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

LSFP valdes apstiprinātajā stipendiju saņēmēju sarakstā visplašāk ir pārstāvēta Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ar 19 stipendiātiem. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pārstāv 12 sportisti, bet mazāks skaits stipendiātu ir Latvijas Universitātē (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Banku augstskolā, Rīgas Stradiņa Universitātē (RSU), Biznesa vadības koledžā, Daugavpils Universitātē (DU) un Vidzemes augstskolā.

Stipendiju ieguvēju vidū visvairāk – deviņi - ir florbolisti, septiņi orientieristi un seši volejbolisti. Trīs sportisti pārstāv vieglatlētiku un galda tenisu, divi – basketbolu, riteņbraukšanu, slēpošanu, bobsleju un šorttreku, pa vienam – ārmreslingu, džudo, peldēšanu, kanoe, kērlingu, kamaniņu sportu, dambreti, biatlonu, daiļslidošanu, triatlonu, handbolu, skeletonu un brīvo cīņu.

Pieteikumus stipendijas saņemšanai iesniedza 72 sportisti.

Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem piešķir kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Stipendija paredzēta stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.  

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko Sporta federāciju ģenerālās asociācijas (GAISF) biedri, vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programmas, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laiku.

Stipendiju komisijas priekšsēdētāja profesore Agita Ābele paskaidroja, ka tika saņemts liels pieteikumu skaits, bet stipendiātu sasniegumus sportā vērtēja arī pēc iepriekšējā studiju gada rezultātiem, jo pandēmijas dēļ 2020.gadā daudz sacensību nenotika.

“Ir jānodrošina atbalstoša vide jau aktīvās karjeras laikā, kurā veidot stabilus pamatus turpmākai sportista izaugsmei,” izglītības lomu sportista karjerā raksturoja Ābele.

Arī LSFP prezidents Einars Fogelis saskata, ka 2020. gads daudzu sportistu uzmanību piesaistīja duālas karjeras iespējām. “Mums ir vajadzīgi gan izcili sportisti, gan izglītoti speciālisti, kuri var strādāt nozarē visaugstākajā līmenī," teica Fogelis.  "Sportista karjera ir terminēta, un šogad globāli parādījās jauni apstākļi, kas to var būtiski ietekmēt."

Lielāko 1500 eiro stipendiju piešķīra distanču slēpotājam Raimo Vīgantam (LU), pludmales volejbolistei Anastasijai Kravčenokai (DU), šorttrekistam Robertam Krūzbergam (LSPA), orientieristei Laurai Elīzai Lapiņai (RSU), džudistam Aleksejam Zarudņevam (RTU), florbolistam Klāvam Jansonam (LU), bobslejistam Ralfam Bērziņam (RTU) un ārmreslinga sportistam Vladislavam Krasovskim.

LSFP Sporta stipendiju komisijas sastāvā darbojas Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti