Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Andris Vasiļjevs - karatē treneris Malaizijā

Einārs Fogelis vērtē olimpiādes atcelšanu

Latvijas Olimpiskās vienības šefs: Mūsu budžeta iespējas jāsabalansē ar sportistu vēlmēm

Valsts labāko sportistu gatavošanās procesa finansēšana nav apturēta arī Covid-19 sarežģītajos apstākļos, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis. Viņš gan atzina, ka jāatrod optimāls risinājums, sabalansējot LOV budžeta iespējas ar sportistu vēlmēm.

Vietu LOV sastāvā saglabās visi tajā iekļautie sportisti, kas gatavojās 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, ja vien kāds atlēts pēc personiskas iniciatīvas nepārdomās pats. Lai gan olimpiskās spēles pārcēla uz nākamo gadu, sportistiem citu atcelto sacensību dēļ vasaras sporta veidos izpaliks iespēja izpildīt ne tikai olimpiskos normatīvus, bet arī LOV noteiktos normatīvus, paskaidroja Fogelis.

Formāli sastāva saglabāšana uz nākamo gadu vēl jāapstiprina LOV dibinātājiem. 

Daudziem sportistiem pavasarī bija paredzētas treniņnometnes, kas tagad ir atceltas, tādēļ mazākus LOV pabalstus saņemošie atlēti interesējas par ēdināšanas naudu un iztikas iespējām Latvijā. Fogelis atsaucās uz Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) atziņu, ka sportā nav gatava risinājuma situācijai, kādā sabiedrība ir nonākusi, tādēļ optimālais variants jārod jau spēles laikā. 

Finanšu plūsma LOV sportistu atbalstam ierobežotajā treniņu procesā nav apturēta, uzsvēra Fogelis. Viņš piebilda, ka, pavasarim arvien pieņemoties spēkā, uzlabojas iespējas nodarbībām brīvā dabā, kur ierobežojumu nav, tādēļ sadarbībā ar treneriem varētu rast labākus risinājumus treniņiem. LOV medicīnas personāls uztur saziņu ar visiem vienības sportistiem, ierobežotā režīmā darbojas arī LOV fizioterapijas bloks.

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) valde pirmdien informēja, ka Covid-19 krīzes situācijā pārskatījusi organizācijas budžeta projektu, lai prioritāri nodrošinātu atbalstu olimpisko sporta veidu federācijām un Sporta likumā noteikto programmu izpildei. LOK paredz samazināt administratīvos izdevumus un atalgojumu, uzturēt komunikāciju ar sportistiem un olimpiskajām federācijām, kā arī sniegt nepieciešamo atbalstu sporta nozarei.

LOV pārziņā ir Latvijas labāko sportistu gatavošana olimpiskajām spēlēm un citiem nozīmīgākajiem starptautiskajiem startiem. LOV dalībnieki ir Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt