Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Latvijas handbola valstsvienības līderi: Jautājumi par izlasi bija jārisina laicīgāk

Latvijas Olimpiskās vienības reorganizēšana raisa arī jautājumus

Latvijas Olimpiskās vienības reorganizēšana raisa jautājumus par pārraudzību

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) organizācijas jaunās vadības ietekmē ir sākusi vērienīgu vairāku struktūru reorganizāciju un pēc Olimpiešu sociālā fonda funkciju pārskatīšanas kārta pienākusi Latvijas Olimpiskajai vienībai (LOV). Piedāvātā jaunā sistēma sportistiem saņemt finansējumu caur LOK tikai ar sava sporta veida federācijas starpniecību liek pievērst uzmanību uzraudzības mehānisma nepieciešamībai.

LOK virzītā sistēma paredz, ka no 2021. gada 1. janvāra finanšu sadales funkcijas veiks nevis LOV, bet gan Olimpiskā komiteja. Savukārt Olimpiskajā vienībā iekļautie sportisti un treneri finansējamu treniņu un sacensību darbam saņems tikai no savas sporta veida federācijas.

Atsevišķas uzmanības vērta ir jaunā finanšu plūsmas sistēma, kas rosinātajās pārmaiņās ir praktiski vienīgā jaunā pieeja. Kritēriji finansējuma saņemšanai paliek līdzšinējie, bet tiek radīta jauna sistēma, kā nauda nonāk līdz sportistam. Pamatdoma ir saīsināt finansējuma ceļu ar mazāk starpniekiem, bet jautājums ir par uzraudzības mehānismu, jo naudu saņems sporta veidu federācijas.

Saprotams, ka katra federācija taču ir ieinteresēta, lai viņas paspārnē esošie sportisti noteiktos kritērijus skaitītos izpildījuši, un nauda caur tām arī nāktu. Sporta veidu federācijas ir jāstiprina, un 30 gadus pēc valsts neatkarības atjaunošanas tām būtu jāuzticas, bet ne visās federācijās attiecības starp sportistiem un amatvīriem ir perfektas. Pietiek atcerēties notikumus svarcelšanā un taekvondo.

Tādējādi agri vai vēlu var rasties nepieciešamība pēc vēl kādas padomes, kas tomēr uzraudzīs federāciju lēmumus. Līdz ar to procesā iesaistīto cilvēku skaits beigu beigās varētu nemaz nesarukt. 

Uzlabojumi LOV sistēmā, iespējams, bija vajadzīgi, jo vairākas federācijas iemanījās sistēmu ļoti labi izmantot savā labā un krietni uzaudzēt pārstāvniecību Olimpiskajā vienībā, daudziem raisot jautājumus, kāpēc tā. Tādēļ ir būtiski, lai solītās pārmaiņas tiešām ir ar produktīvu rezultātu, jo pretējā gadījumā vienkārši var pamainīties sporta aktīvu uzraugi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt