Latvijas Olimpiskajā vienībā individualizē kritērijus atbalstam katrā sporta veidā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Arī neolimpisko sporta veidu atlētiem atvērtajā Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) plānots uzlabot un padarīt saprotamākus atbalsta saņemšanai noteiktos kritērijus. Joprojām pamatā būs sasniegtie rezultāti, bet paredzēts ieviest nianses, kas konkurētspējīgākus par valsts atbalstu padarīs komerciālu sporta veidu pārstāvjus. Jaunos kritērijus iekļūšanai LOV gatavojas ieviest 2022. gada 1. janvārī.

Pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) jaunās vadības veiktajām reformām LOV ir kļuvusi par valsts sporta medicīnas centru, kas sniedz visāda veida atbalstu atlētiem, piedāvājot fizioterapeita, veselības un slodžu speciālistu, arī psihologa pakalpojumus un sporta uzturu. Kopš 2021. gada par sportistiem paredzēto finansējumu atbild LOK. 

Latvijas Olimpiskajā vienībā turpinās pārmaiņas
00:00 / 05:31
Lejuplādēt

Nākamais solis Olimpiskās vienības reorganizācijā ir kritēriju pārveide, tam paredzētā darba grupa jau aizvadījusi pirmo sēdi. Vīzija joprojām paredz par vienu no galvenajiem kritērijiem uzskatīt rezultātus, bet vairs ne tikai pasaules vai Eiropas čempionātā. Tādējādi durvis uz LOV tiktu atvērtas arī komerciālajiem sporta veidiem, piemēram, tenisam un boksam.

Ne visos sporta veidos ir Eiropas vai pasaules čempionāti, tādēļ iecerēts radīt vadlīnijas katram sporta veidam iekšējo kritēriju noteikšanai sportistu iekļaušanai LOV, 

Latvijas Radio pastāstīja LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Viņš arī uzsvēra, ka atsevišķas sacensības var nebūt objektīvais rādītājs sportista sasniegumu izvērtēšanā. Vislabākā informācija par savu sporta veidu ir attiecīgajām federācijām, tādēļ tām paredz lielākas lemšanas tiesības.

LOK arī sola pārraudzīt procesu, lai nepieļautu situāciju, ka sporta veidu federācijas kādu personisku antipātiju dēļ atbalstam nevirzītu savus labākos sportistus. 

Jauno kritēriju projektu vasaras sporta veidu federācijām plānots atrādīt aprīlī vai maijā, jo vēl tiek uzklausīti dažādi federāciju priekšlikumi.

LOV vadība pagaidām publiski stāstīt par jaunajiem kritērijiem atturas, jo tie ir tikai izstrādes sākumstadijā.

Federācijas neilgu laiku vēl var iesūtīt savas idejas.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) līdz ceturtdienai bija vienīgā, kura jau iesniegusi savus priekšlikumus. LRF ģenerālsekretārs Toms Markss Latvijas Radio teica, ka jauni kritēriji bija īpaši nepieciešami šosejas riteņbraucējiem.

Esošā sistēma LOV atbalsta saņemšanai ir jāpārskata, bet saglabājot galveno lomu rezultātiem, teica Markss. Viņš aicināja rēķināties, ka,

piemēram, BMX un šosejas riteņbraukšanā nevar piemērot vienādus kritērijus atšķirīgas sacensību struktūras dēļ.

LRF vēlas iekļaut vērtēšanas kritērijos arī 8–10 lielās šosejas tūres, ko pielīdzinātu Pasaules kausa sacensībām. 

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Arnis Lagzdiņš arī piedalījās pirmajā darba grupas sēdē, bet LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs neuzskata, ka jaunie kritēriji nozīmē federācijām absolūtu teikšanu par konkrētā sporta veida pārstāvju iekļaušanu LOV jau 2022. gadā.

Miļkevičs apšauba, vai turpmāk federācijas pilnīgi izlems, kuri sportisti jāiekļauj LOV, jo tomēr ir nepieciešama centralizēta pieeja ar noteiktiem kritērijiem. Miļkevičs cer uz objektīvu risinājumu, jo Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidenta Einara Fogeļa vadītajā darba grupā ir pulcēti zinoši speciālisti. 

Plānots, ka federācijām varētu piešķirt sportistu kvotas atkarībā no katrā sporta veidā visaugstākajā sacensību līmenī sasniegtajiem rezultātiem. Latvijas Olimpiskā komiteja uzsver, ka reformas mērķis ir sportists kā centrālā figūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti