Latvijas Olimpiskajā komitejā atbalsta kritēriju projektu prioritārajiem sporta veidiem

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Sporta komisijas sēdes sanāksmē ceturtdien atbalstīts atsevišķu kritēriju projekts par prioritāro sporta veidu noteikšanu augstu sasniegumu sportā, vēstīja LOK.

"Elektrum Olimpiskajā centrā" ceturtdien notika LOK Sporta komisijas sanāksme, kurā piedalījās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Latvijas Sporta federāciju padomes vadītājs Einars Fogelis, sporta federāciju vadītāji, kā arī Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departaments direktors Edgars Severs.

Apspriests tika sporta federācijām aktuāls jautājums - par prioritāri atbalstāmo sporta veidu noteikšanas kritērijiem un sporta finansēšanu 2021.gadā, kad valsts budžeta projektā paredzēts finansējuma samazinājums sporta federācijām, sporta pasākumiem un augstu sasniegumu sportam kopā par 2,6 miljoniem eiro.

Diskusiju rezultātā atzinīgi tika novērtēts darbs, ko divos mēnešos paveikusi ministres Ilgas Šuplinskas vadītā Darba grupa, kā arī tika izteiktas kritiskas un konstruktīvas piezīmes par nepieciešamību vairāk iedziļināties sporta nozares un ļoti atšķirīgo sporta veidu specifikā, kā arī ierosinājumi veikt grozījumus Darba grupas dokumentu projektos, sporta veidu vērtēšanas metodikā un plānotajos aprēķinos, kuri nākotnē noteiktu sporta veidu finansēšanas apjomu.

Olimpisko sporta federāciju pārstāvji vienojās, ka pēc konsultācijām ar neolimpiskajām un tehniskajām sporta federācijām tiks izstrādāts prioritāšu projekts, kas paredzēs noteikt atšķirīgas vērtēšanas sistēmas un kritērijus "Tautas sporta/Sports visiem" jeb "Grassroots" sportam, kas iekļauj arī bērnu un jauniešu fiziskās aktivitātes, un augstu sasniegumu sportam, kurā atsevišķi vērtēt: olimpiskos vasaras un ziemas individuālos sporta veidus, neolimpiskos individuālos un tehniskos sporta veidus, kā arī olimpiskos un neolimpiskos komandu sporta spēļu veidus.

Pēc vērtēšanas sistēmas un kritēriju pieņemšanas, sporta veidu federācijām tiks izstrādāti un noteikti sasniedzamie mērķi un rezultatīvie rādītāji.

Tāpat tika panākta vienošanās, ka IZM Darba grupas sēdēs kā eksperti varētu piedalīties pa vienam pārstāvim no katra sporta veidu bloka (šobrīd Darba grupā iekļauti 8 valsts un 6 nevalstiskā sektora pārstāvji).

Konsultācijas ar neolimpiskajām un tehnisko sporta veidu federācijām notiks otrdien, 20.augustā, bet nākoša IZM Darba grupas sēde paredzēta 29.augustā.

IZM Darba grupas tuvākais uzdevums saskaņā ar Latvijas Nacionālās sporta padomes (NSP) 2019.gada 5.jūnija lēmumu nr.2.3., ir līdz 30.septembrim sagatavot un iesniegt izskatīšanai NSP sēdē priekšlikumus par sporta nozares un sporta budžeta prioritātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti